Відпочинок у Європі

Зміни в законодавстві щодо працевлаштування іноземців в 2018 році

Як було анонсовано з 1 січня 2018 року вступили в силу зміни до законодавства, які вводять нові правила працевлаштування іноземців у Польщі.

Зміни в законодавстві щодо працевлаштування іноземців в 2018 році

Зміни в законодавстві щодо працевлаштування іноземців в 2018 році

Закон спрямований на впровадження в польське право положень директиви Європейського Парламенту № 2014/36/ ЄС від 26 лютого 2014 року «Про умови в’їзду і перебування громадян третіх країн з метою працевлаштування в якості сезонного працівника». Зазначена директива зобов’язує держав-членів ЄС врегулювати умови та процедури видачі дозволів на проживання і роботу іноземцям.

У зв’язку з вищевикладеним, закон від 20 липня 2017 року, Про внесення змін до закону «Про сприяння зайнятості та установи ринку праці», вносить додаткові норми, що передбачають розширення існуючої системи допуску іноземців на польський ринок праці.

Зміни, стосуються дозволів на роботу, введення нового типу дозволу на роботу, який буде стосуватися виконанню іноземцями сезонних робіт.

Буде введена також нова форма видачі заяв про доручення виконання роботи іноземцю (oswiadczenia або «піврічне запрошення»).

Дозвіл на сезонну роботу буде видаватися старостою виходячи з місця перебування або місця проживання суб’єкта, які доручає виконання роботи іноземцю. Працювати можна буде не більше 9 місяців. При цьому, робота на підставі oswiadczenia може здійснюватися шість місяців протягом наступних дванадцяти місяців.

Дозвіл на сезонну роботу видається, якщо:

  • сума винагороди, зазначена в договорі з іноземцем, не буде нижчою заробітної плати працівників, що виконують в тому ж вимірі часу роботи відповідного виду або на такій же посаді;
  • роботодавець повинен надати висновок старости (opinia starosty).

Пріоритет в розгляді заявок мають іноземці, які, мінімум, один раз протягом 5 років, що передують подачі заяви, виконували роботу в інтересах цієї юридичної особи на підставі дозволу на роботу сезонну.

Якщо іноземець в’їхав на територію Польщі на підставі візи, виданої для виконання сезонних робіт або в рамках безвізового режиму, то староста має право видати продовження дозволу на роботу для продовження сезонної роботи іноземцем у того ж роботодавця на тій же роботі або ж у іншого роботодавця.

Роботодавець, який бере на себе обов’язок по наданню житла працівнику працює на підставі дозволу на роботу, не має права стягувати орендну плату з заробітної плати працівника автоматично.

Роботодавець буде зобов’язаний оплатити за видачу дозволу на сезонну роботу, освядченя або продовження дозволу на роботу одноразовий внесок у розмірі не більше 10% мінімальної заробітної плати за кожного іноземного працівника.

Крім того, вводяться норми, що стосуються правил ведення реєстру справ з видачі дозволів на роботу, дозволів на сезонну роботу, а також заяв про доручення виконання роботи іноземцю (oswiadczenia).

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

97 in 0,649