Відпочинок у Європі

Замок Ксенж

Замок Ксенж (пол. Zamek Książ) є одним з найбільших європейських замків. У самій Польщі це третій за величиною замок після Мальборка і Вавеля. Стоїть Ксенж на високому, скелястому березі невеликої річки і з трьох сторін оточений ровом.

Замок Ксенж

Замок Ксенж

Замок Ксенж за роки його історії неодноразово перебудовували. Від первісного готичного вигляду мало що залишилося. Це класичний замок епохи Відродження. Свій сучасний вигляд замок Ксенж придбав, коли він перейшов в руки князів Хохберг фон Плессі.

У загальній складності у замку знаходиться близько 400 різних кімнат. Багато хто вважає замок також і одним з найбільш містичних місць у світі, адже в такій великій кількості кімнат напевно водиться безліч привидів.

За легендами замок Ксенж був побудований королівським лицарем на ім’я Функенштайн. Коли Функенштайн служив зброєносцем у свого сеньйора, то якось він подарував своєму господареві кам’яне вугілля, який той знайшов у лісі. З тих пір його кар’єра пішла в гору. До речі, ім’я юнака перекладається, як – “той, хто приносить камінь, що дає іскри”. Сталося все це в 933 році.

Замок Ксенж кілька разів за свою історію переходив з рук в руки. Ним правили і чеські владики, і угорські, і польські. Кожен з них прагнув максимально зміцнити й прикрасити замок. Сім’я Хохберг, яка купила замок в 15 столітті була однією з найбільш знатних і впливових у Сілезії. У руках цієї родини замок залишався до 1941 року.

Замок Ксенж - Cхідний фасад

Замок Ксенж — Cхідний фасад

Для того щоб задовольнити потреби мешканців замку в сусідньому Вальбжиху трудилося близько 9000 чоловік. Однак це зовсім не дивно, так як замок Ксенж дуже часто відвідували впливові гості. Серед імен гостей замку – король Фрідріх Вільгельм, російський цар Микола Другий, і навіть прем’єр-міністр Англії Уїнстон Черчілль.

Під час Другої Світової Війни в замку перебував гітлерівський гарнізон. Нацисти припускали влаштувати в замку завод з виробництва хімічної зброї. Однак точно, що відбувалося за стінами замку так і залишилося невідомим.

Після війни реставратори повернули замку його колишню пишність.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

92 in 0,710