Відпочинок у Європі

Закордонний паспорт дитині

У 2017 році в закордонну поїздку з дітьми громадяни України зможуть відправитися, оформивши закордонний паспорт дитині. Нові правила вступили в силу ще в 2015 році. У даній статті ми розглянемо, як приступити до отримання нових документів для дітей і інші, пов’язані з цією процедурою питання, що часто виникають вже на стадії подачі заяви в Державну міграційну службу України (далі ДМС).

Закордонний паспорт дитині

Закордонний паспорт дитині

Щоб уникнути зайвих хвилювань і зволікань, варто з’ясувати всю потрібну інформацію до подачі документів і заощадити собі час і нерви.

Як оформити закордонний паспорт на дитину?

За запитами про те, як зробити закордонний паспорт дитині в Україні, будь-яка пошукова система в інтернеті видасть великий список фірм, які спеціалізуються на цій послузі.

Але йти в такі фірми, означає збільшити витрати в кілька разів. Потрібний пакет документів, як правило, збирають самі батьки, та й в ДМС потрібно приходити теж особисто.

Закордонний паспорт видає ДМС, тому звернутися потрібно до найближчого управління за місцем реєстрації. Стандартний термін його оформлення — до 30 днів, але можна оформити терміново за додаткову оплату протягом 10 днів. Про готовність паспорта можна дізнаватися на сайті ДМС.

Там же в управлінні ДМС відбувається сканування відбитків пальців на спеціальному обладнанні. Це проста процедура. Біометричні паспорти дітям видають не раніше 12 років.

Чи потрібен закордонний паспорт дитині до року і як його зробити?

Закордонний паспорт потрібен дитині будь-якого віку, навіть новонародженому, якщо батьки збираються виїхати з ним за кордон.

Відбитки пальців у такого малюка, звичайно, не сканують, оформляється тільки бланк, і на найближчі чотири роки дитина забезпечена документом для виїзду з країни — на такий термін видадуть паспорт дитині.

Починаючи з 16 років, видається вже звичайний дорослий паспорт на 10 років.

Загалом, закордонний паспорт для дитини більше нічим особливим не відрізняється від документів у його батьків. Поки що працюють і старі форми документів, і повністю перехід на дитячі закордонні паспорти запланований в 2018 році.

Якщо проїзний дитини або закордонний паспорт батьків, в якому вписана інформація про дитину, завершиться раніше 2018 року, то тоді вже доведеться оформляти дитині закордонний паспорт за новими правилами. Так само обов’язковим є наявність в документі фотографії для дитини, яка досягла 5 років.

Якщо в паспорті батька немає її фотографії, але паспорт все ще дійсний, то дитина подорожувати по такому документу вже не може.

Якраз після 1 квітня 2015 року, з прийняттям нових стандартів оформлення, фото дітей в паспорт одного з батьків більше не вклеюють: в нових бланках такої можливості просто немає.

Документи на закордонний паспорт дитині

Список, призначених для надання в ДМС документів такий:

  • До 16 років свідоцтво про народження (з доданою фотокопією);
  • Заява від одного з батьків (також поки дитині немає 16-ти);
  • Копія паспорта другого з батьків;
  • Платіжні документи для підтвердження оплати адміністративної послуги та вартості бланка самого паспорта (держмито не стягується);
  • 2 стандартних фото 3,5×4,5 см. І ще велика фотографія 10×15 см.

На великому фото необхідний великий кадр особи дитини, цьому відводиться близько 80% площі фотографії. Так само потрібен нейтральний білий або жовтий фон. Це фото буде відскановано, і воно повинно бути навіть у новонародженого, якщо йому оформляють паспорт. Зазвичай таке фото роблять батьки.

Дитина, починаючи з віку 12 років, сама присутня і при здачі документів в ДМС, де її ще і сфотографують, і при отриманні закордонного паспорта.

Пакет документів, що перелічений вище, може бути в деяких випадках розширено. Наприклад, дитині 14-16 років, можливо, знадобиться надати ІПН, а починаючи з 16 років вже паспорт громадянина України.

Додаткові документи

Нерідко дитина живе лише з одним батьком, тоді для оформлення дитячого закордонного паспорта в Україні список може поповнити:

  • Згода другого з батьків, оформлена і нотаріально завірена;
  • Довідка про прописку дитини на адресу заявника;
  • Підтвердження відсутності другого з батьків або відсутності у нього прав щодо дитини (свідоцтво про смерть, або постанова суду про позбавлення батьківських прав, визнання недієздатності, офіційне визнання зниклим безвісти, виписка з Держреєстру про народження, в якій відомості про батька записані зі слів самотньою мами).

Переваги змін

Проїзний документ поки що діє, але приймається далеко не скрізь в Європі. До закордонного паспорту, навпаки, відчувають прихильність всі країни ЄС. Точно дізнатися, чи можна в’їхати в країну по проїзному документові можна в консульстві тієї країни, куди їде сім’я з дитиною.

По суті, закордонний паспорт для дитини — це європейський стандарт, до якого переходить Україна.

Це спрощує перетин кордону і знижує можливість різного роду непорозумінь, адже більше не потрібно ніяких звірок інформації в паспорті батька. Окремий паспорт з фото гарантує більше лояльності митників на прикордонному переході і набагато менше додаткових питань.

З огляду на, що введення нових виїзних документів відбувається поступово, без зайвого поспіху, це вельми позитивне рішення і абсолютно правильне.

Наступний крок — це впровадження ще одного європейського стандарту, нового внутрішнього українського паспорта у вигляді пластикової карти.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

97 in 0,699