Відпочинок у Європі

Варшава

Варшава (пол. Warszawa) – столиця Польщі з 1611 року (перенесена з Кракова). Населення Варшави – 2 мільйона жителів. Одне з найкрасивіших міст Європи

Варшава - Centrum

Варшава — Centrum

Тим, хто приїжджає до Варшави поїздом, місто може здатися занадто європеїзованим. Не дивно – в центрі Варшави, забудованому раніше досить смутними будинками, сьогодні розгорнулося будівництво. Поруч з Палацом культури і науки – єдиним раніше хмарочосом Варшави, сьогодні зводяться сучасні будівлі.

Однак, лише чверть години відокремлює туриста від головної визначної пам’ятки Варшави – варшавського Старого міста.

Варшавське Старе місто відносно мале (в порівнянні з іншими польськими містами) – тим зручніше туристам.

Палац культури і науки. Варшава

Палац культури і науки. Варшава

Центральна вулиця Варшави нагадує Новий Арбат у Москві, ось тільки сірості тут набагато більше. Тим більше захоплення викликає колоритна вулиця Краківське передмістя, що веде в Старе місто. Ця вулиця приводить нас до Замкової площі, від якої проходить «Королівський тракт», що йде від Королівського Замку (резиденції польських королів), до королівського Палацу в Вілянові на околицях міста, колишньої резиденції короля Яна III Собеського.

Це головна артерія міста, уздовж якої вишикувалися галереї, музеї та історичні будівлі, включаючи Церкву Святої Анни, в якої польські принци приносили присягу королю.

На Королівський тракт виходить інша пам’ятка Варшави – королівські сади Лазєнковського парку, де навколо красивого озера в тінистому парку гуляють павичі. Тут знаходиться Палац на Воді – літня королівська резиденція 18 століття.

Королівський Замок. Варшава

Королівський Замок. Варшава

У варшавських Лазєнках встановлено пам’ятник знаменитому польському композитору Фредеріку Шопену, поруч з яким влітку під відкритим небом влаштовуються концерти класичної музики.

Варшава – це діловий, політичний і освітній центр Польщі. У місті знаходяться польська Академія Наук, 13 вищих навчальних закладів, близько 27 музеїв та 20 театрів, національна філармонія.

У місті проходять різні промислові і торгові виставки.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

98 in 2,234