Відпочинок у Європі

Візові центри Польщі в Україні

Отримати візу до Польщі можна, подавши документи в консульство, але для зручності жителів України в певних містах України були створені так звані польські візові центри або пункти прийому візових анкет (ППВА).

Візовий центр у м. Вінниця

Візовий центр у м. Вінниця

Останнім часом кількість бажаючих отримати польську візу настільки збільшилася, що записатися в консульство Польщі дуже важко — немає вільних дат. У такому випадку можна скористатися послугами Пунктів прийому візових анкет (ППВА). Особливо зручно, якщо у Вашому місті немає консульства, адже візових центрів на території України набагато більше.

Адреси польських візових центрів в Україні:

 1. Вінницький консульський округ
  • Вінниця, вул. Пирогова, 52а (3 поверх)
  • Житомир, вул. Басейна, 2а
  • Хмельницький, вул. Водопровідна, 75/2
  • Чернівці, вул. Героїв Майдану, 31
 2. Київський консульський округ
  • Київ, Спортивна пл., 1а (МФК Гулівер, 8 поверх)
 3. Луцький консульський округ
  • Луцьк, вул. Кривий Вал 31
  • Рівне, вул. Симона Петлюри, 22
  • Тернопіль, вул. Танцорова,14
 4. Львівський консульський округ
  • Івано-Франківськ, вул. Тролейбусна 4А
  • Львів, вул. Під Дубом, 7б, Торговий Центр «Форум Львів»
  • Ужгород, вул. Капушанська, 92
 5. Одеський консульський округ
  • Одеса, вул. Канатна 22, 2 поверх
 6. Харківський консульський округ
  • Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса 22, ТЦ «Атріум», 2 поверх
  • Харків, Вул. Героїв Праці, 7, ТРЦ «Караван», 2 поверх

Процедура запису в візовий центр:

 1. Оплата візового збору

Послуги візового центру платні (на відміну від подачі документів безпосередньо в Консульства Польщі на робочу візу), тому спочатку потрібно здійснити оплату візового сервісного збору. Оплатити збір можна тільки у відділеннях IdeaBank i KredoBank в межах вашого консульського округу. Можна також здійснювати проплату у інших округах, але в такому разі ви маєте право обрати тільки одне місто для подачі з дозволеного округу. Гроші в разі відмови у видачі візи не повертаються.

Кожен заявник повинен особисто оплачувати послуги візового центру. Можна оплатити тільки за дружину/чоловіка і за дітей до 18 років, якщо у відділенні банку показати оригінали українських внутрішніх паспортів, закордонних паспортів, і документів, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб, запис у внутрішньому паспорті, свідоцтво про народження дитини).

При здійсненні оплати візового збору в відділеннях ІдеаБанку і КредоБанку, потрібно показати оригінал внутрішнього і закордонного паспортів, на підставі яких банк запише такі дані:

 • Номер дійсного закордонного паспорта (в який вклеюватиметься віза).
 • ПІБ, дату народження.
 • Контактний номер телефону.

Дуже важливо перевірити всі дані в квитанції, оскільки в разі помилки у вас не приймуть документи. Якщо раптом ви помітили помилку в особистих даних, необхідно негайно повідомити працівника банку/касира, щоб отримати квитанцію з правильними даними. У банківській квитанції потрібно перевірити унікальний код, ім’я, прізвище і номер паспорта.

 1. Реєстрація на візу

Через 24 години після здійснення передоплати можна реєструватися для подачі документів у візовий центр. Зареєструватися можна за номером телефонів обслуговування клієнта (Call Centre):

 • +38 044 5955151
 • +38 032 2351776
 • +38 032 2424564
 • +38 050 4193010
 • +38 067 3430480
 • +38 093 1755503

Телефонувати на гарячу лінію візового центру можна з 8:00 до 22:00 (з понеділка по п’ятницю, крім свят). Також здійснити реєстрацію на візу можна зробити через сайт polandvisa-ukraine.com.

Детальніше про здійснення реєстрації у візовий центр читайте у даній статті — Як зареєструватися в візовому центрі Польщі?

Банківська квитанція візового збору дійсна 3 місяці. З’єднання з оператором колл-центру для реєстрації можливий тільки з того номера, який був вами наданий в відділенні банку в момент оплати сервісного збору.

Змінити дату подачі документів можна, тільки зателефонувавши до кол-центру не менше ніж за 24 години до призначеної дати подачі документів. Перенести дату можна при умові, що є доступні дати у концентрі і тільки на пізнішу дату, а на швидшу неможливо.

 1. Подача документів у візовий центр

Обов’язково у призначений день та, бажано, на призначений час, вам потрібно прийти із заповненою анкетою та необхідними для отримання візи документами у візовий центр. З собою обов’язково потрібно взяти оригінали паспортів, чек про оплату візового збору та інші документи (у відповідності до типу візи).

 1. Оплата консульського збору за видачу візи в касі візового центру

Оплата потрібна, тільки якщо віза шенгенська і ви не входите в список осіб, звільнених від оплати (консульський збір, також, не повертається у разі відмови у видачі візи).

 1. Надання біометричних даних у візовому центрі

Біометричні дані потрібно буде надати в разі відкриття Шенгенської візи в Польщу. Відбитки пальців не беруть у дітей до 12 років і людей, у яких неможливо взяти їх. Також не беруть відбитки, коли ви подаєтесь на національну візу.

Поширені запитання

Чи можна повернути гроші, якщо документи на візу так і не подали?

Якщо ви не скористалися послугами візового центру (не здали документи), то можна повернути візовий збір. Наприклад, якщо ви зробили оплату послуг ППВА, але з якихось причин не з’явилися для подачі документів на візу, ваш код автоматично стане недійсним і кошти можна повернути. Або ж ви оплатили послуги ППВА, але так і не записалися на подачу документів, то можна звернутися із заявою про повернення коштів.

Але якщо ви подали документи у візовий центр на відкриття візи і отримали відмову чи візу, то візовий збір не повертається. У такому випадку можна повернути візовий збір лише попередньо замовивши відповідну страховку для візи і тоді страхова компанія компенсує візовий збір.

Щоб повернути візовий збір потрібно особисто звернутися до відповідного візового центру у вашому місті та написати заяву на повернення коштів. Необхідно надати оригінали внутрішнього і закордонного паспортів, оригінал квитанції про попередню оплату сервісного збору.

Повернення коштів здійснюється від 10 робочих днів. Останнім часом присилають СМС-повідомлення, коли потрібно прийти за грошима. Збір повертаються у банк через який була здійснена проплата.

Чи можна перевірити час і місце запису в ППВА?

Якщо ви записувалися через посередників або просто забули час, на коли записані, ви можете передзвонити з будь-якого номеру ППВА і дізнатися всі деталі запису або зробити це на сайті візового центру (polandvisa-ukraine.com) Для отримання інформації потрібно ввести номер паспорту і дату народження. Але через сайт можна побачити тільки дату і час подачі документів, а місто і тип візи можна дізнатись тільки через колл центр.

Що робити після здачі документів у візовий центр?

При отриманні ППВА пакету документів з Консульства, вам прийде смс повідомлення (якщо ви його замовляли за 20 грн.) про те, що можна забрати документи. Також статус заявки можна подивитися на вищевказаному сайті. Дізнатися, повернувся паспорт з візою або з відмовою, можна тільки на місці. Процес розгляду документів Консульством займає від 6 днів.

Також у візового центру є додатковий сервіс — доставки документів кур’єром на вказану адресу. Цю послугу потрібно замовляти при подачі документів, вартість її становить 100 грн.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,715