Відпочинок у Європі

Валюта Польщі

Грошовою одиницею Польщі є злотий (пол. zloty). У готівковому обігу перебувають купюри номіналом в 200, 100, 50, 20 і 10 злотих, а також монети номіналом в 5, 2 і 1 злотих. В якості розмінної монети використовується грош (grosz). Один злотий дорівнює ста грошам.

Валюта Польщі

Валюта Польщі

Обміняти валюту на злоті можна у відділеннях банків, а також у пунктах обміну валют (Kantor). Польські банки працюють з 8:30 до 15:00, причому головні офіси зазвичай відкриті до п’яти або шести вечора.

Обмінні пункти працюють до 18:00. У вихідні дні майже всі «кантори» закриті, проте валюту можна обміняти в місцях скупчення туристів, на залізничних вокзалах та автобусних станціях, нехай і по менш вигідному курсі.

Що стосується різниці між курсами валют в банках і в обмінниках, то вона малозначна, однак при обміні великих сум (від тисячі доларів і вище) в обмінному пункті можна отримати більш вигідний курс, ніж зазначений на інформаційному табло. Незалежно від суми при обміні вам не доведеться пред’являти жодних документів.

У Польщі не рекомендується здійснювати обмінні операції з приватними особами, як це відбувається у нас в Україні. Причини відомі всім полякам: крім спекулятивного курсу, немає ніяких гарантій, що вам не підсунуть «муляж» або фальшиві гроші.

Незважаючи на те, що Польща поки не увійшла в так звану зону Євро, в мережі гіпермаркетів TESCO, а також у спеціальних касах із зображенням знака « €» ви зможете розплатитися за товари загальноєвропейською валютою.

Польський злотий

Польський злотий

Очевидно, що носити з собою великі суми готівкою не завжди безпечно. Навіть у самій цивілізованій державі існують кишенькові злодії, а щохвилинне занепокоєння за збереження гаманця може неабияк зіпсувати будь-який відпочинок. Тому фінансувати свою поїздку простіше за допомогою пластикових карток або дорожніх чеків. Основна перевага останніх полягає в тому, що в разі втрати чеків відновити їх не складе труднощів. Більш того, багато торгово-сервісних центрів Польщі беруть дорожні чеки як платіжний документ. Якщо ж ви захочете обміняти чеки на готівку, то зробити це можна в більшості польських банків.

Широко використовуються у Польщі і пластикові картки, причому крім карток Visa International та Mastercard, ви також зможете розплатитися картками Maestro і Visa Electron. Банкомати встановлені у всіх великих магазинах і торгових центрах, а також на вокзалах і центральних вулицях міст.

Курс польського злотого (приблизно): 1 злотий = 2.7 гривні

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,676