Відпочинок у Європі

Чи можна вагітним літати літаком?

Одним з найбільш серйозних каменів спотикання залишається питання про те, чи безпечно майбутнім мамам літати на літаку. Ця тема оточена величезною кількістю всіляких міфів і забобонів; спробуємо разом розібратися, чи дійсно існує загроза.

Чи можна вагітним літати літаком?

Чи можна вагітним літати літаком?

Перше і найголовніше — кожен випадок унікальний. Перед тим, як купувати квитки, навіть якщо ви повністю впевнені у своєму здоров’ї і здоров’я майбутнього малюка, порадьтеся зі своїм гінекологом. Лікуючий лікар напевно в курсі всіх особливостей вашого організму і має можливість спостерігати за тим, як протікає процес вагітності. Якщо існують які-небудь приводи для занепокоєння, врач обов’язково про це скаже. Крім того, вам може знадобитися довідка, де буде зазначено термін вагітності, оскільки її нерідко запитують іноземні авіакомпанії.

Також відзначимо, що найоптимальнішим терміном для польотів вважається другий триместр. Переліт під час першого зазвичай загрожує поганим самопочуттям пасажирки, оскільки на початку вагітності жінки нерідко страждають від токсикозу. Третій же триместр, з огляду на близькість пологів, несприятливий для такого роду подорожей, та й салон літака — не те місце, де вагітна жінка буде відчувати себе комфортно. Крім того, якщо очікується двійня або трійня, то з перельотами на будь-якому термінові вагітності краще почекати.

Стереотипи

Однак навіть здорова майбутня мама, яка отримала згоду і всі можливі напуття від лікарів, швидше за все, на цьому не зупинитися. Існує маса стереотипів про те, чим можуть бути небезпечні перельоти для тих, хто перебуває в такому делікатному становищі.

Так, один з них — в небезпека радіоактивного опромінення. На практиці, підвищені дози опромінення небезпечні тільки для пілотів, які проводять в кабіні літака більше часу, ніж навіть сама завзята мандрівниця зможе налітати за все своє життя. Що стосується проходження аеропортових формальностей і перевірок, то металошукачі використовують звичайнісіньке магнітне поле, яке нічим не зашкодить ні матері, ні дитині.

Ще одним популярним міфом є нестача кисню. Кисневе голодування може мати дуже неприємні наслідки для майбутньої дитини, проте за результатами безлічі досліджень було встановлено, що перельоти нічим подібним не загрожують, за винятком випадків з деякими медичними діагнозами, такими як «гіпоксія плода». Якщо ж який-небудь ризик існує, то лікар обов’язково про це попередить.

На відміну від більшості страшилок, варикозне розширення вен і проблеми з тромбами дійсно можуть бути цілком реальні. До цієї хвороби схильна величезна кількість людей, а жінки в період вагітності особливо до неї уразливі, особливо якщо вони погано сприймають перепади тиску. Якщо ваш випадок серйозний, то, можливо, варто задуматися над іншим видом транспорту або, принаймні, переконатися, що рейс не дуже довгий. В інших же випадках можна обійтися класичними заходами, які включають в себе відмову від кофеїну, сумлінну гідрацію організму, компресійні шкарпетки і періодичні прогулянки по салону літака. Для більшого комфорту з собою рекомендується також взяти надувну подушку і плед, які можна використовувати для збереження тепла і щоб уникнути затерплої шиї. Якщо у вас затікає поперек, подбайте також про те, щоб було що підкласти під нього.

Ці прості рекомендації, а також почуття спокою і впевненості, допоможуть вам комфортно перенести подорож.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

101 in 0,691