Відпочинок у Європі

У Варшаві виявлені балони з бойовим газом

За інформацією TVN24, отриманої від Міхала Красуцького (Michał Krasucki) — заступника варшавського консерватора пам’яток архітектури, на території IV Форту Варшавської фортеці (IV Fort «Chrzanów») виявлені близько 200 балонів часів Першої світової війни з невідомим вмістом.

У Варшаві виявлені балони з бойовим газом

У Варшаві виявлені балони з бойовим газом

За даними фахівців, ці балони використовувалися для зберігання отруйних газів, які вперше знайшли своє широке застосування на полях битв Першої світової.

Збереження балонів дозволяє припустити, що в деяких з них досі перебуває отруйна речовина. Це може бути гірчичний газ або хлор. Саме вони використовувалися при проведенні перших хімічних атак 100 років тому. Достеменно невідомо, який саме газ знаходиться в балонах. Це належить з’ясувати експертам. На даний момент вдалося встановити, що балонів з газом спочатку було більше. Судячи з характеру слідів, частина з них присвоїли собі невідомі копачі.

На даний момент місце знаходження балонів з газом у Варшаві оточене. Сапери і пожежні обстежили знахідку і прийшли до висновку, що загрози вибуху немає. Зараз балонами з бойовим газом зайнялися представники збройних сил Польщі. Археологи заявляють, що дана знахідка являє собою велику історичну цінність, так як саме цей тип балонів був використаний при проведенні першої в історії газобалонної хімічної атаки на Східному фронті Першої світової війни в травні 1915 року.

Застосування газових балонів дозволило німецькому командуванню обійти положення Гаазької конференції від 1899 року, що передбачали відмову від застосування всіма її учасниками снарядів з отруйними речовинами. У прийнятих до війни резолюціях нічого не говорилося про балони з отруйними речовинами. У цьому німецьке командування знайшло вихід для застосування хімзброї, формально залишаючись при цьому в рамках міжнародних домовленостей.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,607