Відпочинок у Європі

Цікаве про Німеччину — 30 фактів

Цікаве про Німеччину - 30 фактів

Цікаве про Німеччину — 30 фактів

1) Магазини та супермаркети по неділях в Німеччині закриті. Практично неможливо щось купити, хіба тільки в рідкісних кіосках, які працюють кілька годин.

2) Зараз німці дуже терплячі і толерантні, як ніколи.

У Німеччині існує велика проблема з іммігрантами. Особливо багато проблем створюють турки, які не хочуть інтегруватися в європейську культуру. Вони зберігають свою мову, свою релігію, свої традиції. Нерідко на вулицях можна побачити жінок у хіджабах, які прогулюються з 3-7 дітьми. Ці жінки не працюють і не вчать німецьку мову. Дуже часто турки живуть на соціальну допомогу для багатодітних та безробітних. Також у кожному місті дуже багато турецьких магазинів і крамниць, де потрібно бути вкрай обережним — при будь-якій зручній можливості обрахують і обдурять.

Але незважаючи на все це німці зберігають спокій. Проблема в тому, що вони просто-напросто бояться звинувачень в нацизмі і в нетерпимості до інших народів. Вони дуже добре пам’ятають історію Другої Світової Війни і, до речі, дуже соромляться і засмучуються з цього приводу. Тема Гітлера і нацистів — заборонена тема, яку краще не зачіпати при розмовах з німцями. Вона їм дуже неприємна.

3) Показуючи свої емоції за кермом іншому учаснику руху, можна отримати немаленький штраф. Так, наприклад, показавши середній палець можна втратити до 4000 євро! Покрутивши біля скроні — до 1000 євро. Показавши язик — до 300 євро. Помахавши долонею перед обличчям — до 350 євро. До речі, цей знак «помахати долонею перед обличчям», якого немає у нас, означає сказати про когось або щось «тупий, дурень» і так далі.

4) Мати собаку в Німеччині, як і лаятися за кермом, — дороге задоволення. Тут існують собачі податки. Наприклад, у місті Майнц, маючи собаку, ти зобов’язаний платити податок 220 євро на рік. Просто так, ні за що, в казну міста. На ці гроші місто будує розплідники.

За собаками всі господарі зобов’язані прибирати. Якщо, наприклад, не прибрати какашки улюбленця на дитячій площадці або спортивному майданчику, то можна заробити штраф близько 250 євро.

Всі собаки зобов’язані мати електронний чіп, який вшивається їм в холку. У чіпові закодовано ім’я господаря. Якщо, наприклад, твоя собака послужить причиною аварії, або ж ти виженеш її на вулицю: дані вчинки непоміченими не залишаться. Звичайно ж, ти отримаєш штраф, як тільки розпізнають чіп собаки.

З цієї причини в Німеччині просто нереально підібрати собаку з вулиці або знайти, як у нас. У Німеччині немає практично жодної бездомного собаки, що бродить по вулиці. З цієї причини багато німців беруть собак з розплідників, дуже часто з розплідників інших, менш розвинених, країн. Безпородні собаки тут дуже популярні, навіть популярніші, ніж породисті.

Дуже часто в Німеччині можна зустріти бомжів з собаками. Причина проста: німецькі бомжі отримують додаткові гроші на утримання собак.

5) У Німеччині є податок на телебачення та радіо. Якщо, наприклад, у тебе є вдома телевізор, то ти повинен обов’язково платити цей податок. Звичайно ж, не сплачуючи його, ти отримуєш штраф.

6) Коли по дорозі в Німеччині їде машина «Швидкої Допомоги» з включеними сигналами, всі учасники дорожнього руху роз’їжджаються в різні боки, зупиняються, аби пропустити цю машину. Такого ніде більше не побачиш, видовище вражає. Причина проста: не пропустивши «Швидку допомогу» ти ризикуєш отримати колосальний штраф, особливо, якщо з’ясується, що через тебе машина запізнилася до пацієнта.

7) Пішохід по пішохідному переходу може переходити дійсно з закритими очима. Автомобілісти зупиняються, вже побачивши тебе здалеку, навіть якщо ти і не збирався переходити.

8) Німці здебільшого законослухняні. Є дуже багато «правильних» німців, які при будь-якій можливості жадають наставити тебе на шлях істинний. Наприклад, попередивши, що тут твоя собака не може робити свої справи, або ж «настукавши» на тебе, якщо ти не туди викинув сміття. Про таких людей німці кажуть «einen Stock im Arsch haben», що дослівно перекладається як «палиця в дупі» і означає «бути занадто правильним, педантичним, без почуття гумору».

9) Питання з реєстрацією та зняттям квартир в Німеччині досконально продумано. Тут дуже легко, знявши квартиру, тут же зареєструватися в ній. Ця процедура безкоштовна і не забирає багато часу. Гроші за квартиру перераховуються на картку господаря, і ти його майже ніколи не бачиш. Від того, що подібна система так добре працює, багато німців живуть все життя в орендованій квартирі або орендованому будинку. Це не вважається чимось дивним.

10) У Німеччині дуже поширені так звані «соціальні години». Якщо, наприклад, ти був помічений п’яним за кермом, тебе не просто позбавлять прав і накладуть штраф, але і змусять відпрацювати 50-500 соціальних годин, залежно від ступеня твого сп’яніння. Ці соціальні годинник найчастіше можна відпрацювати у державних підприємствах і фірмах.

11) Що для французів круасан, то для німців — брецель. Брецель, німецький крендель, можна купити скрізь, на будь-якому кутку, в будь-якому місті. Німці дуже часто ним перекушують або ж закушують пиво.

12) У німецькій кухні дуже популярний десерт. Німці з пристрастю готують пироги та інші солодощі. Нерідко на вулиці можна зустріти німця з пирогом в руках, тут прийнято приносити щось з собою, коли йдеш в гості.

13) Німці обожнюють прикрашати свій будинок і сад. Особистий простір їхнього будинку не закінчується на порозі, вони прибирають і прикрашають ще далі: в саду, на прилеглій вулиці. Тому так приємно гуляти по німецьких містах і селах. Ця культура «прикрашення» дуже розвинена, в супермаркетах можна знайти величезний асортимент різних прикрас.

14) Це мало кому відомо, але на південному заході Німеччини розвинене виноробство і є дуже навіть хороше вино.

15) Для німців дуже важлива екологія. Нею просякнутий весь побут сучасного німця: біо-їжа, еко-електрику, еко-транспорт, поділ сміття і так далі.

16) У Німеччині скрізь можна пити воду з-під крана. Як холодну, так і гарячу.

17) Німці обожнюють національні свята. Там вони всі разом співають, п’ють пиво і, звичайно ж, їдять ковбаски. У Німеччині дуже популярний національний костюм. Його одягають дуже часто на свята та на карнавали, як чоловіки, так і жінки, як молоді, так і старі.

18) Сигарети в Німеччині дорогі. Пачка сигарет близько 5 євро. Тому багато хто купує тютюн і «крутять» сигарети самі. За викинутий на асфальт недопалок — штраф 25 євро.

19) Пиво — дешеве і смачне. Можна пити на вулиці і в громадських місцях.

20) У Німеччині практично неможливо купити прострочений або зіпсований продукт, хіба що тільки в турецькому магазині.

21) Практично всі договори на інтернет, на телефонний зв’язок і т.д. — дворічні. Рідко можна знайти інтернет на півроку або сім-карту на рік. Через не двохрічний договір доведеться трохи більше платити.

22) У Німеччині дуже багато велосипедистів, велосипедних доріжок і світлофорів. Для багатьох — це самий часто використовуваний транспорт, навіть взимку.

23) Освіта в Німеччині в багатьох землях безкоштовна, в тому числі, для іноземців. Хабарів при вступі та навчанні взагалі немає. Багато студентів отримують хороші стипендії, на які можна досить непогано жити.

24) Німці одягаються практично, зручно і красиво. Жінки часто виходять без макіяжу і не носять каблуки. Найпопулярніший вид сумки — рюкзак.

25) Німці — затяті футбольні фанати. Під час матчів пускають додаткові рейси автобусів до арени. Вболівають усі — від мало до великого, і чоловіки, і жінки.

26) Громадський транспорт — дорогий. Один квиток на поїздку в автобусі або трамваї коштує близько 2,5 євро. Квиток на місяць коштує близько 50-70 євро. Зате громадський транспорт сучасний, зручний, ходить точно за розкладом і майже ніколи не спізнюється.

27) Дорогий бензин — 1,3-1,8 євро за літр. Дешеві машини. Стару машину на ходу, наприклад, можна купити всього за 300-1500 євро. Купувати старі машини тут не ризиковано, тому що в Німеччині дуже хороший і непідкупний техогляд і дороги.

28) 1500-2000 євро коштує отримати водійські права.

29) Німецька смітник — просто скарб. Тут можна знайти все, що душі завгодно: велосипед, мікрохвильовку, будь-які меблі. При бажанні можна повністю обставити порожню квартиру речами з німецькою мусорки. Рівень життя настільки високий, що німці часто викидають практично нові речі. До речі, громіздке сміття викинути непросто, за це знову-таки потрібно платити, але в кожному місті існують такі дні, коли сміття можна виставити безкоштовно. Саме в ці дні вулиці наповнюються машинами з польськими номерами. Поляки збирають німецьке «сміття» (меблі, телевізори, техніку), після чого продають його в Польщі.

30) У німецькому інтернеті практично нічого безкоштовно не завантажити, чи не вкрасти. Піратів немає, а за торренти, наприклад, можна сісти у в’язницю.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

95 in 0,572