Відпочинок у Європі

Термін дії шенгенської візи

Шенгенська віза — це документ, що діє в країнах Шенгенського договору, і дозволяє безперешкодно пересуватися без внутрішнього паспортного контролю між європейськими країнами.

Термін дії шенгенської візи

Термін дії шенгенської візи

Термін дії шенгенської візи залежить від типу візи. Період дії візи або візовий коридор — час, протягом якого ви можете перебувати в країнах Європейського союзу, обмежений днями перебування. За терміном дії візи можна підрозділити на два типи:

  • Візи з коридором
  • Візи без коридору

Віза з коридором — це шенгенська віза, терміном дії більше, ніж кількість днів перебування в якій-небудь країні. Візьмемо, приміром, багаторазову візу (або мультивізу), терміном дії якої 90 днів з коридором 180 днів. Часом перебування в Шенгенській зоні вважається 90 днів, коридор у такої візи становить 180 календарних днів.

Якщо Ви отримали таку візу, то це означає, що ви можете перебувати 90 днів протягом 180 днів у шенгені. Наприклад, ви побули по даній візі місяць часу, потім місяць сидите дома, потім знов поїхали на місяць і т д…

Віза без коридору — це шенгенська віза, звичайно, туристична віза, в якій перебування в країні відповідає терміну дії візи. Якщо Ви маєте візу на 12 днів, ви можете перебувати в країнах Європейського Союзу тільки 12 днів. Така віза має певні часові межі.
Для багаторазової шенгенської візи максимальний термін перебування 90 днів на пів року.

Річна шенгенська віза — це віза терміном дії 360 днів. По даній візі ви можете бути 90 днів у кожному півріччі, якщо при цьому ви перших 90 днів не використали одним заїздом.

Також слід врахувати, що півріччя починає рахуватись з першого перетину кордону, а не дати початку дії візи.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

94 in 0,671