Відпочинок у Європі

Статус громадянства. Подвійне громадянство

Все про одержання статусу громадянина. Обставини, супутні отриманню і втрату громадянства. Ситуації, при яких з’являється наявність подвійного громадянства.

Статус громадянства. Подвійне громадянство

Статус громадянства. Подвійне громадянство

Коли народжується людина, в не залежності від її волі, вона знаходить статус громадянства тієї країни, на території якої народилась. Громадянство починається з політико-правового зв’язку, а також взаємних прав та обов’язків, які виникають між людиною і країною, в якій вона народилася.

Статус громадянства бере свій початок з принципу «права крові» і «права грунту», ці основи держава враховує при придбанні і втраті громадянства.

Якщо ми беремо за основу «право крові», то згідно з ним, особа яка народилася від громадянина тієї чи іншої країни, теж стає громадянином цієї країни.

Суть «права грунту» полягає в території, де народжується людина. Якщо людина народжується на території країни, то вона стає її громадянином.

Були проведені дослідження країн і їх законодавств, що дало можливість отримати такі результати. При виконанні вище перелічених законів, виникає таке явище як — біпатризм (подвійне громадянство).

Подвійне громадянство
— це правовий статус людини, при якому вона має більш ніж одне громадянство. Найчастіше подвійне громадянство виникає в умовах зміни території і при міграції населення. У наш час міграція населення посилюється, і перед країнами стоїть завдання запобігти масовій появі подвійного громадянства. Погано це чи добре не нам вирішувати.

Найчастіше біпатризм проявляється в силу різного законодавства. Наведемо вам приклад. Якщо дитина народиться на території, де домінує «право грунту», то вона отримає громадянство тієї країни, на території якої вона народилася і громадянство своїх батьків-іноземців.

Подвійне громадянство може виникнути, якщо жінка виходить заміж за іноземця і при цьому її вітчизняне законодавство після цього не позбавляє її громадянства.

Є країни, які не визнають подвійне громадянство зовсім, наприклад США. Якщо ви вирішили стати громадянином США, то свій статус громадянина країни, який ви маєте на даний момент, ви втратите.

Але не всі країни так категоричні. У Іспанському, Ізраїльському, Російському, Аргентинському, Канадському і багатьох інших законодавствах є право, яке дозволяє іноземцю отримати друге громадянство.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

92 in 0,673