Відпочинок у Європі

Продовження робочої візи в Польщу

Дуче часто, коли наші співвітчизники працюють у Польщі та все складається для них вдало, вони змушені повертатись додому, оскільки віза закінчується. Як же продовжити перебування з тією ж метою і продовжити працювати?

Продовження робочої візи в Польщу

Продовження робочої візи в Польщу

Отже, ви отримали робочу візу (національна D 05) і на її підставі працюєте в Польщі. Граничний термін перебування – півроку протягом року. Але ось шестимісячний термін добігає кінця. Відносини з роботодавцем склалися вдало. Більш того, він зацікавлений в Вас, як в хорошому працівникові, і не проти продовжити трудові відносини. Які шляхи вирішення проблеми?

Перш за все, відзначимо, що продовження візи можливо. Якщо у Вас в паспорті є діюча віза, і Ви працюєте офіційно, то можете клопотати про оформлення нової візи, але є деякі нюанси.

Дозвіл на роботу (запрошення від воєводи)

У тому випадку, якщо іноземець офіційно відпрацював на одному місці більше трьох місяців, і роботодавець відраховував необхідні податки, він може подати заяву про надання для свого працівника нового дозволу за спрощеною процедурою. Йдеться про Zezwolenie na pracę (зезволення до праці) — так зване «Воєводське запрошення».

Невелика проблема полягає в тому, що отримавши воєводське запрошення, ви повинні будете повернутися на територію України. Це потрібно для того, щоб там, на місці, оформити візу по новому запрошенні (повторно зареєструватись, оформити анкету, страховку і тд). На підставі запрошення від воєводи заявник має право отримати робочу візу D 07. Цей різновид національної візи забезпечує можливість перебування в Польщі протягом року безвиїзно (365 днів).

Якщо ви маєте отримати воєводське запрошення і по скоріше повернутись з дому на роботу, можна зареєструватись на консульство, не оплачуючи візовий збір наперед. Для цього можете написати нам і ми спробуємо допомогти.

Друга складність при реалізації даного варіанту — час. Процес оформлення Воєводського запрошення, зазвичай, триває близько місяця. Це означає, що починати процес підготовки Вам потрібно за 1,5-2 місяці до закінчення терміну дії поточної візи. Інакше є ризик не вкластися в терміни, тобто чекати вже на запрошення вдома. А всі ми знаємо, як, буває, поляки довго не можуть зібратись передати запрошення на Україну.

Продовження візи без виїзду з Польщі

Продовжити візу безпосередньо у Польщі неможливо без серйозних причин (наприклад, важка хвороба). Але продовжити працювати у Польщі без виїзду можливо. Для цього потрібно отримати більш серйозний документ — посвідка на проживання (karta pobytu). Підставою для її отримання громадянином України, є офіційне працевлаштування.

Якщо ви тривалий час офіційно працювали на польську фірму,то польські закони надають вам право на отримання тимчасового виду на проживання. Для проходження спрощеної процедури отримання даного документу, ви повинні відпрацювати у одного роботодавця не менше 3-х місяців.

Терміни подачі документів на ВНЖ

Відповідно до нових адміністративних правил, іноземний громадянин може подати на розгляд документи про надання дозволу на проживання навіть в передостанній день закінчення візи.

Список документів, необхідних для отримання виду на проживання:

 • анкета-заявка про бажання отримати ВНЖ
 • закордонний паспорт з діючою візою
 • медична страховка
 • кольорові фото (4 шт.)
 • документ, що підтверджує регулярний дохід, достатній для проживання в РП (при офіційному працевлаштуванні це не проблема)
 • чек про оплату збору

Залежно від того, в якому воєводстві оформляється дозвіл на отримання ВНЖ, список документів може відрізнятися.

Для підтвердження прийняття ваших документів на розгляд у відділі у справах іноземців вам поставлять штамп в паспорт. Ця позначка є підставою для легального перебування в країні, поки заявка буде перебувати на розгляді.

Якщо вам потрібно їхати додому, коли карта побуту ще робиться, то виїхати можна, але заїхати в Польщу без візи неможна. Щоб повернутись назад у Польщу потрібно оформити короткострокову візу. Якщо у вас є децизія на видачу карти побуту, то можна по ній відкрити візу. Якщо нема децизії, то ви можете оформити шопінг візу, або іншу короткострокову.

Якщо у вас є додаткові питання – не соромтесь, коментуйте, телефонуйте 🙂

Статті по темі:

13 Кментарів до Продовження робочої візи в Польщу

 1. Александр:

  Добрый день! Скажите пожалуйста, можно ли получить воевудское приглашение, если прошлая виза еще действительна? А также, можно ли получить воевудское приглашение, если работал официально, менее трех месяцев?

 2. михаил:

  Добрий день, хочу запитати в мене виза закинчуеться 27.02.2017р я хочу податися на карту побиту,чи зможу я працювати.

  • admin:

   Доброго дня. По закону, здається, неможна. Але мали ввести якісь поправки, що можна буде. А чи ввели, незрозуміло…

 3. ірина:

  У мене віза закінчується в квітні, чи зможу я в березні по новому запрошенню продовжить візу, якщо ще незакінчився термфн староі візі, так можуть продовжить в Украіні!

 4. микола:

  віза на 137 днів закінчується 20 квітня, чи можна відразу подати документи на отримання наступнї візи?

 5. ДИМА:

  У меня виза на 162 дня и она заканчивается в крнце июля) Завод на котором я работаю становится на профилактику на 2 недели в августе месяце Я подался на карту побуту но еще дозволение на працю не получил( так как у меня виза на 162 дня то её продлили до 19 сентября) могу ли я поехать в Украину на 2 недели и вернутся обратн?)

 6. Степан:

  Доброго дня,
  Підкажіть, як правильно зробити, щоб продовжити працювати на території Польщі. Я маю воєводське дозволення до праці, яке закінчується за 1,5 місяця.

 7. Маша:

  Доброго вечора я вже чекаю воєвуцке запрошеня чотири місяця …чи можу я перевірити чи вона взагалі робиця і як це зробити??.

 8. Ярослав:

  Добрий день. У мене відкрита віза D7 (360/360), але я не працюю на роботій по якій відкривав візу, а працюю на іншій офіційно. Але маю право працювати тільки 180 днів. Підскажіть будь-ласка чи можна по закінченню візи D7 (360/360), відкрити нову D7 (360/360)візу від нового працедавця у якого я на даний час працюю.

 9. Геннадій:

  Добрий день. Скажіть будьласка, дозвіл на працю від воєводи має залізну прив’язку до конкретного роботодавця? Чи отримавши цей дозвіл можна змінити роботодавця не роблячи попторно запит на дозвіл?

 10. Марія:

  Доброго дня під скажіть будь-ласка в мене віза 7d 360/360 днів,закінчується 18.10.1018,а маю родити 10.10.2018,я є вагітна на 9 місяці зараз у Польші,не можу виїхати на Україну бо є загроза передчасних родів,чи можу я продовжити візу у польші і на скільки?і які документи потрібні для того

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

100 in 0,752