Відпочинок у Європі

Праця у Польщі

Польща — одна з європейських країн, яка привертає увагу трудових мігрантів. Особливо, це стосується представників території прилеглих держав. Роботодавці часто пропонують непогані умови і порівняно високу заробітну плату. Є різні умови, які Вам можуть запропонувати, але тут Ви повинні орієнтуватися самі, чи підходять вони Вам. Що потрібно знати про працевлаштування в Польщу і основні правила прийому на роботу.

Праця у Польщі

Праця у Польщі

У першу чергу варто сказати, що існує як легальне так і нелегальне працевлаштування. Втім, як і в багатьох країнах. Тому варто пам’ятати, що за нелегальну роботу, роботодавець платити податки за Вас не буде. Тут можна лише сподіватися на добропорядність наймача. З одного боку, нелегальна робота може приносити дохід вищий, ніж аналогічна робота. Але не забувайте, якщо спецслужби виявлять, що Ви працюєте за такою схемою, то покарають не тільки роботодавця, але депортують і Вас із забороною на в’їзд на найближчі 2 роки.

Другий варіант — це офіційне працевлаштування. Ця процедура більш трудомістка, оскільки в обов’язковому порядку має бути дозвіл від польської влади. При такій формі працевлаштування Ви укладаєте контракт з роботодавцем, Вам платять «білу зарплату», за Вас платять податки, а також Ви отримуєте соціальний пакет. З приводу дозволу можете не хвилюватися, оскільки це не Ваша турбота. Цю заяву подає сам роботодавець.

Саму роботу Ви можете знайти в інтернеті по вакансіях, або розмістивши оголошення про пошук праці у Польщі на спеціальних сайтах, або у нас у коментарях. Якщо Ви самостійно розшукуєте необхідні вакансії, то найкраще відправляти резюме декільком роботодавцям. Так як доведеться їхати на співбесіду, то і записатися можна на кілька співбесід. Одна з пропозицій напевно Вас влаштує.

Також, останнім часом, популярним стало працевлаштування в Польщі через різні фірми. Часом, це дуже навіть зручно: Вам підшукують необхідну вакансію, допомагають в оформленні всіх необхідних документів, а також надають допомогу з виїздом. Але слід ретельно підбирати фірму, краще почитати відгуки про неї або поспілкуватися з людьми, які вже користувалися послугами цікавить компанії. Це все робиться для того, щоб не потрапити в руки підпільних «фірм-шахраїв». На всяк випадок необхідно мати телефон Посольства або Консульства, за яким можна зв’язатися в екстреному випадку за кордоном.

Як бачите, нюансів багато, тому намагайтеся продумати деякі деталі, щоб не потрапити на вудку до шахраїв.

Робота в Польщі для українців

Українці становлять більшу частину трудових мігрантів у Польщі, особливо це стосується західних українців. Найбільш поширеною є сезонна робота, хоча і постійна праця приваблює тих, хто готовий працювати. Робоча віза видається на півроку з можливістю подальшого її продовження. В принципі, схема прийому на роботу для українців така ж як і для всіх інших іноземців.

Робота в Польщі, вакансії:

Вакансії можна підшукати на різних польських сайтах. Наприклад, це можуть бути сайти, де в розділі «робота» можна знайти потрібну Вам інформацію. Якщо Ви будете вводити запит про пошук роботи в інтернеті, то з’являться і пропозиції фірм посередників.

Найбільш поширені вакансії, які пропонують:

Для чоловіків:

 • будівельник, а також всі професії, пов’язані з будівельним напрямком (штукатур, маляр, арматурники і т.д);
 • водій, далекобійник;
 • кухарі, пекарі, офіціанти;
 • сантехніки;
 • фахівці з виробництва та встановлення пластикових вікон;
 • електрики.

Для жінок:

 • нянечка, доглядальниця;
 • касир в супермаркет;
 • швачка;
 • покоївка;
 • оператор.

Також, є і некваліфікована робота, така як: збирачі, сортувальники і пакувальники. Це список найбільш поширених вакансій.

Робоча віза в Польщу

Для того, щоб оформити робочу візу в Польщу, необхідно мати запрошення до Польщі. Є два основних види запрошень на роботу – запрошення від воєводи (річне) та освядчення (піврічне). Зазвичай відкривається національна робоча віза. Також, у окремих випадках, можна відкрити шенгенську робочу візу.

Варто врахувати, що не всім категоріям громадян потрібна робоча віза. Не потрібна робоча віза для:

 • Відомих артистів і діячів мистецтва;
 • Членам духовенства;
 • Студентам, які працюватимуть не більше 3 місяців на рік;
 • працівникам іноземних компаній, які перебувають з метою ділового відрядження;
 • Особам, які перебувають з метою прочитати лекцію або виступити з презентацією;
 • Працівники, які збираються здійснити науково-дослідний проект в науковому закладі Польщі;
 • Солдати НАТО, підрозділ якого розташовується на території Польщі.

Працевлаштування в Польщі приваблює багатьох іноземних громадян, завдяки своїй оплаті, а також хорошим умовам праці. Але для того, щоб не виникало проблем при влаштуванні на працю, Ви повинні все детально дізнатися про етапи працевлаштування, про отримання дозволу на роботу, а також про типи робочих віз. Тоді робота не буде доставляти будь-яких незручностей і Ви спокійно можете займатися своєю справою.

Ми роботою не займаємось, можете залишати свої вакансії у коментарях, щоб відвідувачі сайту могли щось вибрати. Так само потенційні робітники можете залишати свої пропозиції, щоб працедавці змогли вас знайти.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,616