Відпочинок у Європі

Помпеї

Помпеї (італ. Pompei) – стародавнє римське місто недалеко від Неаполя, в регіоні Кампанія, похований під шаром вулканічного попелу в результаті виверження Везувію 24 серпня 79 року.

Помпеї

Помпеї

Теплим серпневим (за іншою версією — жовтневим) днем 79 року н.е. Везувій прокинувся і засипав попелом своїм не тільки Помпеї, а й кілька довколишніх містечок і сіл. Лють вулкана була настільки сильна, що попіл долетів аж до Африки.
До речі, навіть зараз на фотографіях із супутників видно, що вулкан не вийшов на пенсію, а просто на перекурі: димок з кратерів і раніше йде.

Місто було закладене ще за 700 років до нашої ери і проіснувало VIII століть — до виверження Везувію. Почалося воно раптово, єдиною ознакою був землетрус, що стався за 17 років до помпейської трагедії.

Але вивержень в історії людства було чимало, а прославились на весь світ лише Помпеї (і фільмів про них є кілька, і Карл Брюллов три роки малював картину «Останній день Помпеї», і книги про них написані, і навіть пісні).

Головна причина такої популярності — те, що жителі Помпеї загинули, а саме місто як стояло, так і продовжує стояти вже дві тисячі років: форум, храми, хлібопекарні, терми, базиліка, будівля муніципалітету та головний об’єкт вивчення істориків та етнографів — житлові будинки з всією побутовою обстановкою всередині — збереглися у відмінному стані.

Залишилися недоторканими навіть фрески, статуї та інші стародавні цінності, які у всій Італії давно вже розвалилися або були розтягнуті на прикрасу сучасних вілл.

Знайшли Помпеї не так давно — у XVIII столітті. У той час місто потихеньку відкривалося і стало всесвітнім пам’ятником та музеєм під відкритим небом.

Помпеї - Панорама

Помпеї — Панорама

Подорож в Помпеї надає надзвичайне враження — наче хтось натиснув на пульті кнопку «пауза» двадцять століть тому, а ми тепер можемо побачити минуле в усій його реальній красі.

У Помпеї можна забронювати готель, взяти напрокат машину і, оглянувши на ній все місто, заночувати прямо в місті-музеї. Головне, щоб вулкан не повернувся з перекуру.

Найзручніше добиратися в Помпеї поїздом з Риму до Неаполя, а звідти — на електричці, машині або автобусі безпосередньо до музею.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

98 in 0,666