Відпочинок у Європі

Подорож у Чехію

Чехія — країна із захоплюючою дух архітектурою, старовинною історією, привітними людьми і незвичайною кухнею. Туристи натовпами їдуть на чеські курорти, щоб на власні очі переконатися у красі місцевих визначних пам’яток. Багато хто з них організовують поїздку власними силами — бронюють готель у Чехії чи Польщі, шукають квитки, читають путівники… І всі вони цікавляться глобальним питанням: що подивитися в Чехії в першу чергу?

Подорож у Чехію

Подорож у Чехію

Відповідей на це питання — маса. Але велика кількість інформації часто збиває з толку і виходить, що хотів подивитися всі, а подивився… нічого. Тому у цій статті зібрано список десяти найбільш важливих пам’яток Чехії. Це те, на що обов’язково варто подивитися, це те, що виділяє Чехію серед інших гігантів європейського туризму.

Отже, що подивитися в Чехії в обов’язковому порядку:

Празький Град. Чехія

Празький Град. Чехія

Празький Град ( чеськ. Pražský Hrad ) — одна з найбільш красивих місць столиці. Це найбільший у світі замок, з унікальною історією та архітектурою. Його будівництво почалося в 9 столітті паралельно з утворенням Чеської держави. Сьогодні це резиденція чеського президента. І одне з найбільш відвідуваних місць в Чехії.

Празький Град. Чехія

Празький Град. Чехія

Вартість. Гуляти по Празькому Граду можна безкоштовно. Але для того, щоб потрапити всередину архітектурних пам’яток або на Золоту вуличку треба купити квиток. Вартість вхідних квитків — від 50 до 350 крон.

Карлів Міст. Чехія

Карлів Міст. Чехія

Карлів Міст ( чеськ. Karluv Most ) – візитна картка Праги. Куди б турист не пішов у столиці, який би маршрут не вибрав, рано чи пізно він опиниться на Карловому Мосту. Карлів міст — один з 18-ти мостів, що з’єднують два береги Влтави, але він по праву вважається найкрасивішим. Витончені статуї і готичні вежі надають мосту загадкову чарівність. Будівництво мосту через Влтаву почалося в 1357 році за указом Карла IV. Сьогодні міст повністю пішохідний.

Карлів Міст. Чехія

Карлів Міст. Чехія

Вартість. Безкоштовно! Вхід на міст – відкритий для вільного доступу.

Собор Святого Вітта. Чехія

Собор Святого Вітта. Чехія

Собор Святого Вітта (чеськ. Кatedrála sv. Víta ) – наймальовничіший готичний храм у світі. І це не просто «рекламний пафос», всі хто бачив Собор Святого Вітта, це підтвердять. Висота собору — 124 метри, а його високі шпилі можна побачити з усіх боків Праги. Цю величну споруду почали зводити в 1344 році і закінчили тільки в 1920 році. Собор прикрашений безліччю скульптур, його внутрішнє оздоблення вражає своєю пишністю і величчю.

Костница. Чехія

Костница. Чехія

Костница (чеськ. Kostnice) — якщо є на що подивитися в Чехії крім Праги, так це на незвичайну церкву, розташовану біля містечка Кутна Гора. Під час великої чуми, на цвинтарні землі біля монастиря Седлецький звозили трупи. За короткий час сюди привезли 40 тисяч померлих людей. А 1511 року очищаючи цвинтар, один монах з останків людей почав складати піраміди. У 1870 році відбулася реконструкція людських останків, з них були споруджені арки, входи, настінні прикраси, католицькі хрести, люстри і багато інших страшних прикрас.

Вартість. Квиток для дорослих — 60 крон, для дітей — 40 крон.

Замок Вишеград. Чехія

Замок Вишеград. Чехія

Замок Вишеград ( чеськ. Vyšehrad ) — оповита легендами резиденція чеських королів та історичний район Праги. Замок Вишеград височить на скелі над річкою Влтавою, був зведений в 10 столітті, але в 1420 був зруйнований і заново відновлений тільки в 17 столітті. Сьогодні це величезний музей, в якому розташована знаменита картинна галерея та багато інших пам’яток.

Вартість. Вхід у Вишеград з відвідуванням собору св. Павла, горлиці (підземного залу) і казематів — 5 євро/чол.

Вацлавська площа. Чехія

Вацлавська площа. Чехія

Староміська площа. Чехія

Староміська площа. Чехія

Вацлавська (Václavské náměstí) і Староміська площі (Staroměstské náměstí). Вацлавська площа (Прага ) — одна з найзнаменитіших площ в Чехії і найбільших — у світі. Тут проходять всі святкування столиці. На площі розташована знаменита статуя князя Вацлава. Староміська площа — серце Старого Міста, тут розташовані середньовічні будівлі і пам’ятки дивовижної краси. Одна з головних визначних пам’яток — празькі/староміські куранти.

Вартість. Площі — загальнодоступні, гуляти можна вільно і безкоштовно. Фотографувати теж.

Карлштейн. Чехія

Карлштейн. Чехія

Карлштейн (Hrad Karlštejn) — одна з найбільш відвідуваних пам’яток Чехії. Головні причини популярності — велична готика, близькість до столиці, хороша транспортна розв’язка. Розташований на скелі, що височіє над річкою Бероунка. Свого часу замок належав Карлу IV. Карлштейн був зведений для зберігання різних святинь Богемії і християнських реліквій. В даний момент він вважається одним із символів чеської державності.

Вартість. Вхід у Карлштейн коштує близько 10 євро. Працює цілий рік до 15.00-18.00, залежно від сезону (вихідний — понеділок)

Замок Глубока над Влтавою. Чехія

Замок Глубока над Влтавою. Чехія

Замок Глубока над Влтавою. Чехія

Замок Глубока над Влтавою. Чехія

Замок Глубока над Влтавою (чеськ. Zámek Hluboká nad Vltavou) — один з найкрасивіших в країні. Спочатку він був готичним, але внаслідок численних реставраційних робіт і перебудов в архітектуру були додані ренесанс і бароко. Висота скелі, де розташований замок, становить 83 метри. Сьогодні для туристів відкриті 140 кімнат, два внутрішніх двори і 11 башт. Оточує замок гігантський англійський парк.

Вартість. Вхід у замок Глубока над Влтавою коштує близько 180-200 крон.

Терезин. Чехія

Терезин. Чехія

Терезин (чеськ. Terezín) — гучне ім’я. Люди які знайомі з історією, неодмінно згадають, що під час Другої Світової фашисти влаштували в цьому невеликому фортифікаційному містечку єврейське гетто. До кінця війни близько 150 тисяч євреїв пройшли через концтабір Терезин і ще 35 тисяч померли від хвороб і голоду. Зараз Терезин служить німим нагадуванням про жах Другої світової війни і нещадний фашизм.

Вартість. Дорослі за вхід в Терезин платять 160 крон, діти від 6 до 18 років — 130 крон.

Карлові Вари. Чехія

Карлові Вари. Чехія

Карлові Вари (чеськ. Karlovy Vary) — це всесвітньо відомий курорт. Століттями місцеві мінеральні джерела манили королівських осіб, які бажали оздоровити своє тлінне тіло. Зараз спа-курорти Карлових Вар доступні всім бажаючим. Крім джерел Карлові Вари вражають архітектурою, в даний момент місто — це зосередження мальовничих садів і парків, пряникових будинків і будівель різноманітних стилів.

Вартість. Все залежить від того, чим Ви будете добиратися до курорту.

Якщо для подорожі у Чехію вам потрібна туристична віза, звертайтесь до нас і ми радо допоможемо.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

99 in 0,770