Відпочинок у Європі

Подорож до Італії

Кожен камінь, кожна вуличка, саме повітря італійських міст просочені магією творчості. Під цим небом творили Мікеланджело і Леонардо да Вінчі, Рафаель і Тіціан, Данте і Бокаччо…

Подорож до Італії

Подорож до Італії

Італія — музей під відкритим небом. Тут зосереджено більше половини культурних цінностей Західної Європи. Але Італія не тільки історичний центр. Лагідне сонце, ласкаве море, піщані пляжі, мальовничі ландшафти роблять Італію чудовим місцем відпочинку.

Цікаво знати, що:

  • 60% світової культурної спадщини знаходиться саме в Італії
  • форму італійським поліцейським шиє Prada
  • щорічно в тури по Італії відправляються понад 40 мільйонів іноземців
  • незважаючи на те, що Італія на чолі з Міланом є флагманом світової моди, 80% країни — це гірська місцевість

Можна нескінченно довго розповідати подібні факти, якими славиться ця країна, але, звичайно ж, відпочинок в Італії неодмінно перевершить всі ваші очікування.

Подорож до Риму

Здійснюючи подорож до Італії, ви повинні неодмінно відвідати її центральну частину, що відома на весь світ. А це, в першу чергу, Рим. Ще з середньовіччя збереглася всім відома приказка: «Всі дороги ведуть в Рим».

Колізей. Подорож до Італії

Колізей. Подорож до Італії

Символом слави цього вічного міста завжди був Колізей. Його будівництво почалося ще в 72 році до нашої ери, а закінчилося в 80 році нашої. На честь його відкриття були влаштовані гуляння тривалістю в сто днів.

Після закінчення будівництва в Колізеї проводилися бої гладіаторів і битви зі звірами. Але після VI століття будь-які сутички на ньому заборонили, і він став місцем проведення різноманітних театральних вистав.

Колізей всередині. Подорож до Італії

Колізей всередині. Подорож до Італії

Подальша історія включає його використання в ролі фортеці, і тільки після 1750 року Колізей почав вважатися святим місцем. Але найбільші руйнування йому принесли не війни і його мешканці, а землетруси. Тим не менш, він і зараз захоплює своєю грандіозністю, так що варто здійснити подорож до Італії тільки заради нього.

Крім Колізею в Римі є багато інших визначних пам’яток. Так, досить відомим є Пантеон, який був побудований за проектом Марка Агріппойа ще в 27 році до нашої ери, і в якому знаходяться останки великого Рафаеля, і багатьох інших відомих людей.

Пантеон. Подорож до Італії

Пантеон. Подорож до Італії

Тут же знаходиться найменша держава у всьому світі Ватикан, головним центром і символом якого є собор святого Петра, побудований на фундаменті базиліки великого імператора Костянтина. Між підлогою базиліки і підлогою собору знаходяться останки багатьох Пап. Всім відома Сікстинська капела, зі своїми знаменитими фресками Рафаеля, Мікеланджело і Ботічеллі теж знаходитися тут.

Подорож до Флоренції

Але крім Риму існує багато інших міст. Так, здійснюючи подорож по Італії, варто відвідати місто, яке всім відоме своїми пишними і грандіозними балами, які проводяться тут практично зі свого виникнення. І це ж звичайно Флоренція.

Флоренція. Подорож до Італії

Флоренція. Подорож до Італії

Тут знаходитися відомий багатьом Баптистерій, створення якої почалося ще у V столітті і присвячено було Іванові Хрестителю. Він славиться своїми східними воротами, які створив Гіберті. Навіть великий Мікеланджело високо оцінив їхню красу і удостоїв звання «Воріт раю».

Тут є також собор Санта-Марія-даль-Фьоре — найвідоміший кафедральний собор у всій Флоренції. У плані архітектури в ньому примітний купол, ідея зведення якого належить Філіпу Брунеллески. Сам собор являє щось на зразок величезної площі, і його проектували з урахуванням, що в ньому при необхідності може сховатись все населення міста на той момент (а це близько 90 000 чоловік).

Так само в інтер’єрі варто приділити увагу годиннику, який йде з 1443 року і до нашого часу. Особливість цього годинника полягає в тому, що їх стрілка рухається в напрямку, зворотному від звичайного.

Ну і яка подорож до Італії без відомої Пізанської вежі. Знаходиться вона недалеко від Флоренції, в місті Піза. Автор цього загадкового проекту досі залишається невідомим. Всупереч багатьом чуткам, згідно яких вежа повинна бути нахиленою за задумом автора вчені довели, що це не так.

Пізанська вежа. Подорож до Італії

Пізанська вежа. Подорож до Італії

Вежа почала нахилятися ще до закінчення будівництва третього поверху через неправильний проект. У ньому фундамент будівлі замислювався занадто маленьким, до всього цього додався ще й пухкий грунт під будівлею.

У результаті вежу довелося неодноразово зміцнювати, ставити під неї підпорки і робити противаги. Але, завдяки останнім реставраційним роботам вдалося зменшити її нахил з 5 ° 30 ‘до 3 ° 54’.

Подорож на італійський острів Сицилія

Коли ви зважилися на подорож до Італії, як же не відвідати батьківщину майже всіх темпераментних італійців і мафії, легендарний острів Сицилія.

Напевно, першим, що варто побачити на цьому острові буде найвищий з діючих вулканів у всій Європі — вулкан Етна. Його висота змінюється з року в рік, в залежності від інтенсивності вивержень. У наш час вона становить близько 3329 метрів, що у порівнянні з його висотою в 1865 році на 22 метри нижче.

Останній раз він виявляв свою активність з 3 по 31 січня 2011 року. З цим вулканом пов’язано багато історій в грецькій і римській міфології, за деякими легендами періоди його спокою і активності пояснюються постійною боротьбою між гігантами і богами. Але варто врахувати, що якщо ви захочете зробити сходження на цей вулкан, то вам варто найняти для цього професійного гіда, так як схили Етни заповнені кратерами, деякі з яких можуть бути активними, також існує небезпека туману або сильного вітру.

Ще варто відвідати відому Долину храмів — зона важливих археологічних розкопок, площа якої становить приблизно 1300 гектарів. Цей парк не має аналогів за величиною серед комплексів інших давньогрецьких культових споруд.

Цей комплекс складають досить відомі храми, серед яких храм Асклепія, Храм Згоди, Храм Геракла, Храм Гери і могила Терон. Більшість з цих об’єктів було споруджено ще в V — VI столітті до нашої ери. Всі з них виконані у вишуканому та витонченому стилі, спорудження просто захоплюють своїми величезними розмірами. У деяких точках досі ведуться розкопки, тому не виключено що ви зможете стати свідком нових історичних відкриттів.

Подорож у Мілан

Свою подорож по Мілану варто почати з головної площі міста — Соборна площа. Відвідавши її, ви відразу зможете побачити кілька дивовижних історичних будівель. Першою з них буде міланський Собор, оформлення якого виконано в готичному стилі. Він просто захоплює своїми розмірами, грандіозністю і кількістю статуй (а їх усередині самого собору і на його шпилях більше трьох тисяч).

Другою буде пасаж, який носить ім’я Галереї Вітторіо-Еммануеле II і з’єднує соборну площу з площею перед самим відомим світовим театром — Ла Скала. Цей пасаж ще іноді називають «Вітальня Мілана», так як в ньому ви зможете знайти безліч модних брендових магазинів, виставок; в ньому навіть іноді проводять концерти.

Ну і третім місцем буде Королівський палац, який кілька років служив резиденцією для місцевої влади. Зараз же він перестав здійснювати будь-які адміністративні функції і залишився просто одним з культурних центрів міста, усередині якого часто проводять різноманітні мистецькі та скульптурні виставки.

Недалеко від центру знаходитися оперний театр Ла Скала, який на даний момент є провідним театром світу. Його сцена побачила практично всіх відомих італійських і зарубіжних виконавців. В сусідній будівлі знаходитися музей, відвідуючи який ви зможете дізнатися не тільки про історію театру, а й про мистецтво Італії в цілому. Але враховуйте, що відвідати сам театр буде досить проблематично, адже на вході діє дрес-код і ціни будуть по кишені далеко не всім.

Мілан, також залишається і спортивною столицею Італії. Так що, здійснюючи подорож в Італію просто неможливо не відвідати знаменитий стадіон «Джузеппе Меацца», більш поширена назва Сан Сіро, який став домівкою для таких відомих команд як Інтер і Мілан. Він включає в себе музей футболу, в якому знаходитися величезна кількість пам’ятних предметів, які пов’язані з історією «Інтера» і «Мілана».

Другим культовим для італійців спортивним місцем є автодром «Монца». Це сама знаменита гоночна траса в Італії, яка розташовується в 20-ти кілометрах на північ від самого міста. Вона є місцем проведення Королівських гонок і є найшвидшою трасою в гонках Формули — 1.

Ця стаття доводить, що здійснити подорож в Італію таки варто, адже ця країна славитися своїми відомими на весь світ поетами, архітекторами і художниками, гостинними людьми і величезною кількістю визначних пам’яток, після відвідування яких у вас залишаться незабутні спогади на все життя.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,680