Відпочинок у Європі

Постійне місце проживання в Польщі

Уподобання у виборі країни для імміграції у всіх різні: любителі сонця і морських пейзажів відлітають в південні країни, охочі відчути високий європейський рівень життя, прагнуть в благополучну Європу.

Постійне місце проживання в Польщі

Постійне місце проживання в Польщі

Україна межує зі схожою за менталітетом Польщею. Вибрати Польщу в якості постійного місця проживання (ПМП) — значить жити в країні, що розвивається, з великими можливостями. Як отримати постійний вид на проживання у Польщі?

Підстави для ПМЖ

 • Ведення бізнесу
 • Постійна робота
 • Створення (або возз’єднання) сім’ї
 • Карта поляка

Іноземці, які проживають у Польщі на підставі тимчасової посвідки на проживання (ВНЖ) протягом 3-5 років, можуть претендувати на отримання постійного дозволу. Важливим моментом при отриманні ПМЖ є умова безперервного проживання в країні, без тривалої відсутності (не більше півроку). Загальна кількість часу, проведеного поза Польщею, не має перевищувати 10 місяців за всі 5 років.

Бізнес в Польщі

Реєструючи свою компанію в Польщі, важливо дотримати ряд вимог:

 • статутний капітал не менше 1200 євро,
 • повнолітній засновник,
 • є досвід підприємницької діяльності в своїй країні.

Іммігрувати до Польщі з метою ведення бізнесу можна не тільки при відкритті своєї справи, а й при покупці готового бізнесу. Або стати співзасновником в польській компанії.

Особливо успішним бізнесменам, якщо бізнес приносить користь економіці Польщі (створюються робочі місця для громадян, 2 мінімум), отримати посвідку на проживання можна через три роки.

Карта побуту на основі роботи

Претендентам на отримання ПМЖ, при наявності місця роботи в Польщі і ВНЖ, потрібно чекати 5 років. ВНЖ можна отримати, офіційно відпрацювавши 3 місяці у Польщі. Також можна отримати на основі дозволу на роботу. Дозвіл видає роботодавець, обґрунтовуючи, що він вибрав іноземця для роботи серед 30 поляків. Іноземцям з польським дипломом дозвіл на роботу не потрібно. У зв’язку з масовою міграцією поляків працездатного віку в західну частину Європи, в Польщі звільняється велика кількість робочих місць.

Робоча віза від воєводи

Робоча віза від воєводи

Студенти-іноземці з ВНЖ після закінчення університету (а ВНЖ не продовжується) повинні забезпечити себе стабільною роботою, або вступити в шлюб з резидентом. Польський диплом дає перевагу при прийомі на роботу, в порівнянні з дипломами інших країн. При отриманні ПМЖ, час навчання в польському вузі зараховується до строку проживання в країні наполовину.

Родинні зв’язки

Наявність родинних зв’язків з громадянами Польщі дозволяє отримати ПМЖ, без статусу тимчасового жителя.

При укладанні шлюбу з резидентом Польщі, нерезидент отримує ВНЖ строком на 2 роки, потім ПМЖ, а через 5 років — можливо подати клопотання про отримання польського громадянства. Подружжю необхідно мати сімейний стаж не менше 3 років на момент подачі документів для отримання ВНЖ.

Приїхати в гості до родича в Польщу можна навіть до нерезидента, якщо він має один з видів на проживання — ВНЖ або ПМЖ, оформивши гостьову візу, на основі запрошення, яке родич випише.

Карта побиту на основі карти поляка

Уряд Польської Республіки зацікавлене в поверненні на історичну батьківщину громадян інших держав з польським корінням, тому був створений особливий унікальний документ — карта поляка. Наявність карти означає, що власник документально підтвердив своє польське походження (пряма спорідненість до третього покоління), знає і шанує польські традиції, мову.

Що таке Карта поляка?

Що таке Карта поляка?

Якщо картою володіють батьки, можливо оформити її дитині в польському консульстві. Карта дійсна протягом 10 років, потім обмінюється. Люди пенсійного віку, які отримали карту, користуються нею безстроково.

Подати заяву на отримання карти поляка можна відповідно до місця реєстрації. При втраті документів, що засвідчують походження, потрібно звернутись до архівів.

Переваги польського ПМЖ

 • Можливість вільно переміщатися по території Євросоюзу (протягом 3 місяців кожні півроку).
 • Користуватися висококваліфікованою медичною допомогою.
 • Здобувати якісну освіту.
 • Відчути високий рівень соціальної захищеності громадян.
 • Викликати до Польщі родичів (якщо вид на проживання отриманий недавно, то тільки близьких — подружжя або дітей, потім — будь-яких інших).
 • Через 5 років можливо претендувати на отримання громадянства (відмовлятися від громадянства своєї країни необов’язково, якщо це не суперечить закону рідної країни).
 • Отримувати кредити в польських банках за привабливими ставками.

Вид на проживання зрівнює володаря з громадянами Польщі (не має значення ВНЖ або ПМЖ). Влаштуватися на роботу, в цих випадках, можливо тільки в Польщі (для роботи в інших країнах Євросоюзу знадобиться громадянство).

Необхідні документи

Для оформлення постійного місця проживання в Польщі іноземцю необхідно надати:

 • документ, який підтверджуватиме проживання в країні необхідну кількість років,
 • автобіографія,
 • довідка із зазначенням адреси реєстрації в Польщі,
 • договір оренди або свідоцтво на право власності на житло,
 • документи про освіту,
 • Довідка про доходи,
 • 4 стандартні фотографії,
 • клопотання.

Обов’язковою умовою до моменту подачі документів на ПМЖ є наявність роботи і місця проживання, щоб у перевіряючих органів не виникло підозри, що іноземець зазіхає на державну допомогу безробітним.

Право на ПМЖ — безстрокове, але фізичний носій (карту) потрібно міняти кожні 10 років.

Сучасне польська держава надає іноземцям можливість офіційно стати жителями своєї країни, пройшовши ряд процедур на цьому шляху. Важливий етап в отриманні законних підстав для проживання в Польщі — здача іспитів на знання польської мови та культури.

Підняти рівень освоєння польської мови допоможуть численні курси. ПМЖ в Польщі привабливо умовами, в порівнянні з іншими країнами Європи. Для жителів України Польща географічно — найближча країна, зі схожим кліматом і мовою, з європейським рівнем життя, що пояснює підвищений попит на отримання виду на проживання в цій країні.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,739