Відпочинок у Європі

Паспорт прострочений, а віза дійсна — як бути?

На Насправді, це, мабуть, найзагадковіше і туманне питання, з усіх поширених туристами. Спочатку пропонувалося їхати з 2-я паспортами, тобто старим (з візою) і новим (без), але є нюанс. Справа в тому, що різні країни дивляться на цю ситуацію по-різному.

Паспорт прострочений, а віза дійсна - як бути?

Паспорт прострочений, а віза дійсна — як бути?

У минулому році було проведене соцопитування серед працівників державних контактних центрів при міграційній службі ЄС (European Migration Network National Contact Point), зрозуміло, що відповіді були зовсім різні.

Наприклад, з’ясувалося що Греція, Італія, Латвія, Швеція, Естонія, Мальта, Іспанія, і Литва не пустять на свою територію громадянина з візою в простроченому паспорті.

Пізніше, прийшло офіційне підтвердження цього факту з Італійського консульства. Тобто для відвідування всіх вище перелічених держав необхідно отримати новий паспорт і вже в ньому поставити візу, якщо «діюча», залишилася в анульованому паспорті, який не мав вільних сторінок.

У лютому минулого року дані нормативи з’явилися в фінляндському законодавстві і неухильно виконується.

Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Франція і Словенія, на свою територію з двома паспортами ще пускають. Представники Німеччини дану інформацію підтвердили, але як довго це триватиме поки не відомо.

До речі, Сполучені Штати і Великобританія так само надають таку можливість, однак, варто віддавати собі звіт в тому, що результат в тій чи іншій ситуації залежить від прикордонника, який буде приймати рішення, спираючись на ті чи інші фактори.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

92 in 0,655