Відпочинок у Європі

Неаполь

Неаполь (італ. Napoli) – третє за величиною місто Італії (після Риму та Мілану) і найбільше місто Південної Італії. Столиця області Кампанія. Населення самого Неаполя становить приблизно мільйон чоловік, а разом з передмістями – три мільйони.

Неаполь

Неаполь

Неаполь

Неаполь

Жвавий і яскравий Неаполь протягом століть викликає у людей змішані почуття. Деякі, особливо жителі Північної Італії, будуть застерігати вас від відвідування цього, на їхню думку, похмурого портового міста, що кишить волоцюгами і злочинцями, називаючи ім’я сумнозвісної Каморри.

Розташування біля підніжжя Везувію несе також і інші небезпеки, зокрема, часті землетруси. Але з іншого боку, це життєрадісне і чарівне місто. З Неаполя можна відвідати Помпеї, Сорренто, Амальфі, Капрі, Искью, Прочіду.

Як і в будь-якому іншому великому місті, краще завжди заздалегідь знати, куди ви підете і скільки маєте намір витратити. Слід уважно поставитися до питання збереження грошових коштів і різної апаратури, наприклад, фотокамер. Будьте вкрай обережні при переході через вулиці, а також при водінні автомобіля Неаполем, звичайно, якщо, ви на це взагалі зважитеся.

Шлях до Неаполя

Неаполь розташований на узбережжі, приблизно, в двох годинах їзди на поїзді з Риму. Вартість і тривалість такої поїздки варіюється в залежності від типу поїзда. Залізничне сполучення з’єднує Неаполь з південною частиною країни і Сицилією, а також з північними напрямками (через Рим).

Неаполь

Неаполь

Головна станція Неаполя називається стаці Централі і розташована на Пьяцца Гарібальді. До речі кажучи, на Пьяцца прибуває безліч автобусів і розташований вхід в метро. У Неаполі є міжнародний аеропорт, Аеропорт Каподікіно.

Пересування по Неаполю

Активна людина, озброєна хорошою міської картою, може з легкістю оглянути центр Неаполя під час пішої прогулянки. Якщо ви до таких не належите, скористайтесь різноманітним громадським транспортом.

До ваших послуг автобуси, трамваї, фунікулери та Метро. Квитки стандартизовані і дійсні не для будь-якого виду транспорту, а протягом якогось часу. Придбати їх можна в барах і, так званих «Табакко».

Квиток на один день коштує € 2,32. Для більш далеких поїздок, наприклад, в Помпеї, існує приміський поїзд. На Капрі, Сорренто і Амальфі можна потрапити, використовуючи катер, звичайний або на підводних крилах.

Туристичний Неаполь

Найбільш яскраво характерні риси Неаполя видно в районі навколо Віа Толедо і Спакканаполі (вулиця, що розділяє Неаполь на дві частини), де впадає в очі неприкрита бідність і беззаконня. Але в цих районах також і багато цікавих, старовинних церков і П’яцца, деякі із яких були пошкоджені при бомбардуваннях під час Другої Світової Війни.

Собор Неаполя, Дуомо, присвячений Сан Дженнаро, і є середньовічною будівлею, але з фасадом, оформленим на початку XX століття, і каплицями, виконаними в стилі Ренесанс. Примикає до собору Базиліка Санта Рестітута, є частиною стародавньої будівлі.

Неаполь

Неаполь

Одне з найбільш відвідуваних туристами місць в Неаполі, а також у всій Італії – це Археологічний Музей, Музео Аркеолоджіко Націоналі. Знаменита колекція сім’ї Фарнезе включає в себе одні з кращих давньогрецьких і давньоримських скульптур. Виставлені роботи колись перебували в Термах Каракалли в Римі, в Помпеях, Геркуланіуме і т.п.

Неаполь – це відмінне місце, звідки зручно почати дослідження Італії. Такі відомі пам’ятки як Помпеї, Везувій, Геркуланіум, острови Капрі і Искья, Сорренто розташовані зовсім недалеко від міста. І навіть до Рима можна дістатися за пару годин з Неаполя.

І, звичайно ж, будучи в Неаполі, не можна не спробувати місцевої піци. Адже Неаполь вважається її батьківщиною.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,647