Відпочинок у Європі

Мюнхен

Мюнхен (нім. München) – старовинне баварське містечко, початок якому було покладено ще в VIII столітті. Першими його жителями вважаються ченці Тегернзейского монастиря. В офіційних документах поселення вперше згадується в 1158 році, а в 1175 році, після отримання Мюнхеном статусу міста, навколо нього починають зводитися потужні оборонні стіни.

Мюнхен

Мюнхен

Хоча столиця Баварії славиться, перш за все, справжнім німецьким пивом, яке виробляється за старовинними рецептами в шести міських пивоварнях, численних туристів сюди приваблюють унікальні пам’ятки Мюнхена. До яких відносяться пам’ятники архітектури в стилі готики і ренесансу, середньовічні архітектурні ансамблі, палаци і замки, численні музеї і мальовничі  парки.

Маріенплатц

Серцем старого міста вважається площа Маріенплатц, закладена ще в 1158 році, під час правління Генріха Лева. За часів середньовіччя тут проходили лицарські турніри, ярмарки, селянські та зернові базари. Зараз в центрі площі височіє колона Марії, споруджена на честь покровительки Баварії в 1638 році Гумбертом Герхардом. Її прикрашають чотири унікальні фігурки, що асоціюються з війною і голодом, чумою і єрессю — головними проблемами, що охоплювали головне баварське місто в ту далеку епоху.

Тут розташована одна з найбільш вишуканих будівель, побудованих в неоготичному стилі — Нова ратуша, будівництво якої велося в 1867-1909 роках. Її фасад прикрашений численними аркадами, збоку примикає маленька різьблена башточка, а вишуканість будівлі надає велична годинна башта, прикрашена 32 мідними фігурками, що обертаються по час бою мюнхенських курантів. Її механічні годинники забезпечені 43 дзвонами, дзвін яких можна почути щодня в 11:00 ранку.

Маріенплатц. Мюнхен

Маріенплатц. Мюнхен

У східній частині площі знаходиться Стара ратуша, побудована в XIV столітті, за її довгу історію вона не раз реконструювалася, набувала риси пізньої готики, а потім — ренесансу, а після реставрації 1864 постала перед городянами в неоготичному стилі.

До 1874 року в ній знаходилась міська рада Мюнхена, яка згодом переїхала у будівлю Нової ратуші, розташованої в іншій частині площі. Стару будівлю муніципалітету зараз займає Музей іграшок, експозиція якого охоплює кращі образи старовинних іграшок, які свого часу для багатьох дітлахів залишалися недоступною мрією. Тут можна побачити різноманітність європейської іграшки з паперу, металу, дерева, воску і пташиного пір’я, старовинних ляльок, перших іграшкових залізниць.

Церква Святого Петра

Поруч з Марієнплатц  розташовані і інші визначні пам’ятки Мюнхена, включаючи Церкву Святого Петра. Це найстаріший храм міста. Споруда нинішнього будинку датується XIV століттям, але ще з давніх-давен на цьому місці знаходився християнський храм, що задовольняє релігійні потреби городян.

Після перебудови XVII століття в архітектурному образі церкви виразно відчувається змішання різних стилів, елементи пізньої готики і бароко гармонійно переплітаються між собою. Фасад храму виглядає досить суворо, невисокі арочні вхідні двері з боків прикрашають дві виступаючі вперед псевдо-башточки, по центру фасаду знаходиться структурна прикраса, на дзвіниці влаштовані аркові прорізи, а під ними знаходяться старовинний механічний годинник, за яким жителі Мюнхена дізнаються час.

Ще один годинник знаходяться під величним шпилем, разом з яким висота храмової дзвіниці досягає 91 метру. В інтер’єрі найстарішої міської церкви збереглися вівтар в стилі бароко, унікальна позолочена кафедра, барочні куполи і оригінальний стельовий розпис. Піднявшись по вузькій сходах у дзвіницю, можна вийти на оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на старий Мюнхен.

Собор Фрауенкірхе

Собор Фрауенкірхе — найвідоміша пам’ятка Мюнхена. Багато місцевих жителів вважають його символом міста. Назву готичного храму з червоної цегли, можна перекласти як «Собор Богородиці». Велична будівля була зведена в XVI столітті, але головним храмом міста собор став лише в 1821 році. Туристам ще здалеку відкривається вид на унікальну цегляну будівлю з дахом, покритим червоною керамічною черепицею і двома величними баштами-близнюками, увінчаними куполами, які за формою нагадують цибулини.

Зайшовши всередину, можна довго милуватися чудовими лавами хорів, створення яких датується 1502 роком, оглянути гробницю Людвіга IV Баварського, виконану з унікального чорного мармуру, захопитися картинами художника Яна Полака, побачити вівтар святого Андрія.

У Мюнхені збереглися і інші храми — Церква Театінеркирхе, побудована в стилі бароко, ренесансна Церква Святого Михайла, під хорами якої знаходиться Віттельсбахскій королівський склеп, розкішна Церква братів Азам, що вважається яскравою представницею стилю рококо. Кожен з Мюнхенських храмів унікальний по-своєму, а разом вони представляють різноманітність архітектурних напрямків у сакральному зодчестві.

Палац Німфенбург

Вийшовши за межі історичного центру, можна побачити чимало інших, не менш цікавих архітектурних шедеврів, включаючи унікальний Палац Німфенбург, побудований за проектом архітектора Агностіно Бареллі в другій половині XVII століття. З боку доглянутого  парку відкривається вид на сам палацовий комплекс, що складається із сполучених між собою двоповерхових галерей трьох різних будівель. Зараз тут знаходиться музей, відвідувачі якого можуть побачити Великий зал, оформлений в стилі рококо і прикрашений унікальними фресками Ціммерманна. Відвідати Галерею красунь, де на стінах можна побачити портрети 36 жінок, написаних художником Штілером, здивовано розглядати червоно-чорні китайські панелі лакового кабінету.

На території палацового комплексу знаходиться старовинна мануфактура, де виготовляли унікальні керамічні вироби, представлені в Музеї порцеляни, а колекцію кінної упряжі, оригінальних саней, різноманітних карет з гербами можна побачити, відвідавши палацовий Музей карет.

Палацовий ансамбль Німфенбург включає і багато декорований мисливський павільйон, назва якого по-німецьки звучить як Амаліенбург, унікальну Купальню, створену в XVIII столітті, незвичайну пагоду, прикрашену масками богів і східним орнаментом, а північної частини резиденції розбитий Ботанічний сад. Пройшовши від палацового комплексу по мальовничій алеї, можна побачити невеликий самобутній середньовічний замок Блютенбург, в якому зараз розташовується мюнхенська молодіжна бібліотека.

Резиденція Віттельсбахів

Заслуговує на увагу і резиденція Віттельсбахів, будівництво якої здійснювалося протягом XIV-XIX століть, палац поступово розростався, здобував нові риси, а зараз в його зовнішності поєднується барочна фантазія, сувора готика, розкіш рококо, традиції неокласицизму. У 112 залах зараз знаходяться музейні експозиції, серед яких особливе місце займає Скарбниця, в якій зберігаються вишукані ювелірні прикраси, раритетні вироби з емалі, слонової кістки, кришталю, меч Баварського герцога, корона, яка належала правлячій династії Баварії.

Палацова резиденція включає і Театр Кювілье, зведений у стилі рококо в XVIII столітті. Відпочиваючи в Мюнхені, вивчаючи середньовічне місто крок за кроком, можна відвідати мальовничий Англійський сад, прогулятися по продуктовому ринку Віктуалієнмаркт, відвідати Музей BMW, де представлена повна колекція мотоциклів і авто даної німецької марки, ознайомитися з експонатами Музею Науки і Техніки.ивний ресторан Хофбройхаус

Пивний ресторан Хофбройхаус

Щоб зрозуміти, що Баварія і пиво невіддільні один від одного, можна відправитися в Хофбройхаус — всесвітньо відомий старовинний пивний зал, він був заснований в 1589 році і вже став не тільки найважливішою пам’яткою Мюнхена, але й складовою частиною його історії. У 1923 році тут стався пам’ятний пивний путч, завдяки якому став можливим зліт політичної кар’єри Гітлера. Пивний бар працює в звичайному режимі, тут можна скуштувати справжнє баварське пиво, яке подадуть одягнені в німецькі національні костюми офіціанти і офіціантки, а піднявшись на другий поверх, можна почути баварську національну музику і жителів міста, танцюючих під неї, тут подають і кращі національні блюда.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,630