Відпочинок у Європі

Морське око у Польщі

Морське око — це унікальне за своєю красою та значними розмірами озеро, розташоване між мальовничими вершинами Польських Татр. Його по праву відносять до числа символів, де щороку бувають тисячі туристів.

Морське око у Польщі

Морське око у Польщі

Щоб помилуватися Морським оком, необхідно піднятися у верхню частину долини під назвою Риб’ячий Потік. Озеро називалося раніше «Риб’ячий ставок», що пояснювалося великою кількістю форелі, що живе в його водах.

Це місце не перестає радувати різноманітністю своєї природної краси, яка змінюється в залежності від часу доби, погоди або пори року. Влітку туристи поспішають насолодитися прогулянками в околицях Морського ока, навесні тут можна спостерігати сходження снігових лавин, а взимку — притягує свіже морозне повітря, величезний шар снігу і незвичайна первозданна краса цього місця.

Слава про Морське Око має довгу історію. Адже, ще з 1873 року відомі слова польського художника Яна Канти Валері Еліаш-Радзіковського, який порівнював роль озера в гірському масиві Татр з образом Папи Римського для Риму. Він підкреслював також його велику популярність, що приваблює багатьох туристів побувати в Татрах.

Разом з цим, озеро не є місцем паломництва виключно для туристів. Сюди також прибувають художники з метою відтворити принадність цього дива природи в своїх творіннях, а вчених приваблюють простори незайманих цивілізацією околиць Морського ока, що відкривають можливості для численних досліджень.

Як вибрати оптимальний маршрут для подорожі до Морського ока

Щоб побувати біля озера, варто дістатися до Паленіци Бялчанської (пол. Palenica Bialczanska). Саме в цьому населеному пункті розташована парковка, що знаходиться на відстані всього 8,6 км від Морського ока. Сюди можна доїхати автобусом, що курсує із Закопаного (22-25 км), або на автомобілі.

Як дістатися в Закопане

Як дістатися в Закопане

Опинившись в Паленіці Бялчанській необхідно сплатити вартість платного паркування, а також придбати квиток, що відкриває вхід до Татранського національного парку. Вирушаючи в дорогу, потрібно віддати перевагу зручному взутті, оскільки шлях до Морського ока пролягатиме гірськими стежками і займе близько двох годин. При бажанні можна скористатися послугами кінних возів, що зробить прогулянку комфортнішою і менш виснажливою.

Місце для ночівлі біля Морського ока

У безпосередній близькості до озера розташований найстаріший в цій місцевості гірський притулок з однойменною назвою «Морське око». Він височить на майже півтори тисячній висоті над рівнем моря і складається з більш давньої і нової частин.

Майже столітній історії чинного притулку передували 24 роки надання нічлігу 50 туристам. На жаль, той період популярності будови, зведеної Товариством Татранським в 1874 році, закінчився повним його знищенням внаслідок пожежі 1898 року.

Після того, що сталося нещастя вцілів лише каретний сарай, який і до сьогоднішніх днів виконує роль старого притулку і готовий прийняти на ніч 43 людини в залах на 13, 14 і 16 місць. Нова частина, відкрита в 1908 році, пропонує нічліг для 35 туристів в кімнатах, розрахованих на 6, 5, 4 або 3 місця. У притулку для зручності гостей також обладнані душ, кухня, місце для зберігання багажу, окрема ділянка приміщення для сушіння взуття та одягу.

Контактні телефони

Дізнатися про час відбуття автобусів у напрямку до Морського оку можна, звернувшись в пункт інформації в Закопане за телефоном: (+48) 18 20 23 300.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

99 in 0,828