Відпочинок у Європі

Міський транспорт Польщі

Як і в будь-якій поважаючій себе європейській державі, у Польщі організована дуже розвинена транспортна інфраструктура. І якщо ви змогли добратися з України в один з польських мегаполісів, то проблем з тим, щоб потрапити тут з точки А в точку Б не виникне.

Міський трамвай у Польщі

Міський трамвай у Польщі

Велику частину в структурі громадського транспорту польських міст займають автобуси і трамваї. У Варшаві пасажиропотік з ними ділить одна гілка метро, а в Любліні та Гдині – тролейбуси.

Загальною проблемою для громадського транспорту великого міста, будь то Україна, Польща чи якась інша європейська країна, є його переповненість у години пік, коли більшість городян направляються на роботу або повертаються з неї.

Міський автобус у Польщі

Міський автобус у Польщі

Протягом навчального року до них додається численна студентська братія і школярі. Тому, якщо вам необхідно скористатися автобусом в «гарячий» час, слід морально підготуватися до мужнього подолання негараздів і труднощів пасажирської життя.

Бюджет польських муніципалітетів ще не настільки багатий, щоб забезпечувати безкоштовний проїзд по міських маршрутах, тому оплачувати поїздки доведеться за звичною схемою – купивши і прокомпостувати квиток.

Міський автобус у Польщі - Вхід

Міський автобус у Польщі — Вхід

Польські контролери та кондуктори дуже відповідально ставляться до своєї роботи, не роблячи різниці між земляками та іноземцями. Талони на проїзд продаються в спеціальних кіосках «Ruch» і дають право на користування будь-яким видом громадського транспорту. Якщо ви плануєте переміщатися по місту досить довго і часто, можна заощадити певну суму, придбавши проїзний.

Врахуйте, що ваша містка валіза прирівнюється до пасажира, тому провезення великогабаритного багажу в міському транспорті повинне бути сплачене додатковим квитком, щоб уникнути конфлікту з кондуктором.

Міський автобус у Польщі - Всередині

Міський автобус у Польщі — Всередині

Подбала польська влада і про людей з обмеженими фізичними можливостями: автобуси і трамваї в Польщі обладнані спеціальними підйомниками та майданчиками, а в метро є пандуси та ліфти.

Гірше йде справа з громадським транспортом у невеликих містах: незважаючи на те, що приміське сполучення функціонує між ними досить добре, всередині населеного пункту доведеться пересуватися або на своїх двох, або на таксі. До речі, подібні поїздки до Польщі не є розкішшю – в середньому один кілометр проїзду обійдеться вам в 2 злотих.

Тим не менш, слід мати на увазі, що в нічний час, у годину пік і при виїзді за межі міста тарифи трохи зростають. Зате знижуються вони після кількох перших кілометрів. Як і в Україні, в Польщі не рекомендується користуватися послугами «грачів» – сідайте тільки в машину з «шашечками». Крім того, зверніть увагу на те, чи включений лічильник і не проїжджали ви цей пам’ятник дві хвилини тому – польські таксисти також не цураються возити іноземців колами.

При поїздці в автомобілі ремінь пасажира неодмінно повинен бути пристебнутий, причому нагадати вам про це в обов’язки таксиста не входить. Справа в тому, що в даному випадку штраф буде стягнуто не з водія, а з пасажира, який не потрудився пристебнутися. Є у великих містах і спеціальні таксі для інвалідів, які значно полегшать відвідування пам’яток для них і їхніх близьких.

Якщо ж серце просить романтики, а гаманець дозволяє до нього прислухатися, то в історичних кварталах польських міст ви можете проїхати на рикші або відправитися на оглядову екскурсію в екіпажі.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 1,070