Відпочинок у Європі

Люблін

Люблін (пол. Lublin) — місто в Польщі, столиця Люблінського воєводства. Місто Люблін є столицею Люблінського воєводства, області на самому сході Польщі. Ця область, розташована між Віслою і Бугом, завжди приваблювала численних туристів.

Люблін

Люблін

Первозданна, красива природа, численні історичні пам’ятники, різноманітність видів відпочинку – все це є в Люблінському воєводстві.

Сам Люблін був заснований в 1317 році, хоча перші поселення на цьому місці з’явилися значно раніше. Місто швидко розвивався і вже через століття Люблін став столицею воєводства. Місто було своєрідним мостом, за допомогою якого з’єднувався схід і захід Польщі.

Через Люблін проходили торговельні шляхи з Києва до Кракова, зі Львова до Литви і Сілезію. З Любліна відправляли до Гданська вироблену на Україну пшеницю, яка потім слідувала морським шляхом в багато країн Західної Європи.

У наші дні, коли в Європі зникли колишні прикордонні бар’єри, Люблін знову опинився на перехресті основних шляхів міжнародної торгівлі.

Люблін багате історичними пам’ятками місто. Знайомство з міськими красотами найкраще починати з Королівського Замку, який знаходиться в самому центрі старого міста. Збудований замок був у 15 столітті, однак з того моменту він неодноразово перебудовувався. Останній раз це трапилося в 19 столітті. Замок знаходиться на узвишші, і з його оглядових майданчиків відкривається прекрасний вид на Люблін внизу.

Після розділу Польщі цей старовинний замок польських королів переробили у в’язницю. Примітно, що ця в’язниця проіснувала в королівському замку аж до 1965 року, поки, нарешті, її не переробили в музей.

Люблінський замок

Люблінський замок

При огляді Королівського Палацу в Любліні особливу увагу потрібно звернути на палацову каплицю, прикрашену унікальними фресками.

Поряд з палацом знаходиться унікальна історична будівля – монастир, в приміщення якого в 1563 році була підписана польсько-литовська унія. У палацовому музеї можна оглянути картину Яна Матейка, на якій зображений цей історичний момент.

В цілому, історичний центр Любліна займає відносно невеликий простір між Краківською брамою і Королівським замком. Варто відвідати також старовинну Ратушу Любліна, яка була побудована в 15 столітті.

Також слід звернути увагу на старовинну ринкову площу міста, оточену прекрасними середньовічними особняками, які колись належали багатим купецьким сім’ям.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

92 in 0,647