Відпочинок у Європі

Люблін — місце народження Речі Посполитої

Перші письмові згадки про Люблін датуються 1198 роком, а через чотири століття в цьому місті була укладена Люблінська Унія, що об’єднала Королівство Польське і Велике князівство Литовське в одну державу — Річ Посполиту.

Люблін - місце народження Речі Посполитої

Люблін — місце народження Речі Посполитої

І зараз можна побачити будівлю, де відбулася ця подія, — Люблінський замок, побудований в XIV столітті Казимиром Великим. Правда, в середині XIX століття резиденція була перебудована, але від первісної будівлі збереглася Замкова вежа, найстаріший архітектурний пам’ятник Любліна.

Символ міста — Краківські ворота XIV століття, що нагадують про те, що Люблін здавна лежав на торговому шляху між Краковом, Литвою і Руссю. Зараз у споруді розмістився історичний музей. За Краківською брамою починається Старе місто з прекрасно збереженими будівлями бароко та класицизму, а також з костелами у своєрідному стилі люблінського Ренесансу.

Люблін - місце народження Речі Посполитої

Люблін — місце народження Речі Посполитої

Оглянути цю частину міста можна, піднявшись на вершину Тринітарської (Троїцької) башти. Втім, познайомитися з історичною забудовою не забороняється і «з іншого боку», спустившись під землю — через підземелля Старого міста прокладений 300-метровий туристичний маршрут.

У Любліна є свої музичні позивні — «люблінський хейнал», сигнал, який щодня опівдні грає сурмач з балкона Нової Ратуші, побудованої поруч з площею Локетка.

Осторонь від центру, в районі Sławin, розташований етнографічний музей під відкритим небом — Люблінське село. На території комплексу зібрані пам’ятки дерев’яного зодчества з різних регіонів країни: млини, кузні, каплиці, селянські будинки і садиби з повним набором господарських будівель.

Люблін - місце народження Речі Посполитої

Люблін — місце народження Речі Посполитої

Барвистим нагадуванням про торговельне минуле Любліна стала відновлена традиція XV-XVI століть — Ягеллонський ярмарок (проводиться вона щорічно в серпні). Тепер на ньому збираються вже не торговці вином і зерном, як це було в старовину, а народні художники і ремісники, які продають вироби традиційних народних промислів і влаштовують для усіх бажаючих майстер-класи. Не обходиться і без народної музики — на ярмарок обов’язково приїжджають фольклорні ансамблі з усієї Польщі.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

95 in 0,745