Відпочинок у Європі

Лаціо

Лаціо (італ. Lazio) — область в центральній Італії, на узбережжі Тирренського моря. Розділена на провінції Рим (Roma або RM), Вітербо (VT), Латіна (LT), Р’єті (RI) та Фрозіноне (FR). Площа 17 227 км², населення 5218 тис. (1999).

Лаціо на карті Італії

Лаціо на карті Італії

Столицею Лаціо є Рим, Вічне місто, столиця Італії, Римської Імперії, Християнства, скарбниця величезної кількості пам’ятників і визначних пам’яток. Але Лаціо – це не тільки Рим, це величезна кількість найцікавіших міст і прекрасних пейзажів навколо нього.

Лаціо розташований в самому центрі західного узбережжя Італії, омивається Тірренським морем з численними невеликими містечками-курортами. Містечко Сан-Феліче-Чирчео розташоване біля підніжжя гори Чирчео, яка більше двох тисяч років тому була островом. Саме на цьому острові за легендою Одіссей боровся з чарами чаклунки Цирцеї (Чірче)

На північ від Риму, в Тарквіні, Цервереті і Тускане розташовані некрополі етрусків, загадкового народу, що жив тут в 7-6 ст до н.е. і зниклих після виникнення Римської Імперії.

Серед великої кількості вілл епохи Відродження варто відвідати палац Фарнезе в Караполі і “Парк Чудовиськ” в Бомарцо. На схід від Рима перебувають Тіволі – термальні джерела, відомі з часів Римської Імперії з вражаючими руїнами давньоримських споруд.

На південний схід від Риму розташувалися безліч красивих містечок, таких як Anagni, Alatri і Ferentino, заснованих ще в доримську епоху. Тут же можна відвідати безліч старовинних монастирів: Subiaco, Casamari, Montecassino і Fossanova. У горах Лаціо розташований Рієті, місто, повне середньовічних будівель, що оточені чудовою міською стіною, яка відмінно збереглась.

Замок Святого Ангела у Римі

Замок Святого Ангела у Римі

Крім столиці Італії, провінція Рим включає чотири основних туристичних центри: Чінтавеккья, Фраскаті, Веллерті і Тіволі. У кожного свої особливості: Чінтавеккья – аванпост Риму на Тірренське море; гордість Фраскаті – прекрасні ландшафти, безліч палаців епохи Відродження і біле вино, вироблене в місцевих селищах, Веллерті – один з найбільш відвідуваних курортів в районі пагорбів Альбано, а головна визначна пам’ятка Тіволі – три дивовижні вілли, побудовані в різні епохи: вілла Адріана, вілла д’Есте і Григоріанська вілла. До території Лаціо також відноситься невелика група Поніційських островів вулканічного походження в центрі Тірренського моря.

Регіон Лаціо розташований на місці стародавнього Лація і отримав назву від нього. Довгий час Лаціо входив до складу і був центром Папської області. Близько 73% працевлаштованого населення працює в сфері обслуговування. Розвинене сільське господарство (виноград, оливки та ін.) Промисловість в основному зосереджена на південь від Риму.

Рим є всесвітньо відомим туристичним центром. ВВП Лаціо становить 10,9%. Це приблизно 160.517,5 млн. євро. ВВП на душу населення – 29.731,0 євро. Близько 55% населення провінції Лаціо проживає в Римі. Населення провінції складає 9% населення Італії. За даними ISTAT на 2006 рік, 5,2% населення Лаціо – іммігранти.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,637