Відпочинок у Європі

Печера Рай у Польщі

Відкрита для громадськості Печера Рай (пол. Jaskinia Raj), відноситься до найбільш відомих і красивих печер Польщі. Печера Рай — одна з найвідоміших визначних пам’яток регіону Кельце і Гур Свентокшиських. Унікальність цієї печери полягає у величезній різноманітності дивовижних формувань-напливів. Чудові сталактити і сталагміти — основна причина, чому туристи відправляються в Печеру Рай.

Печера Рай у Польщі

Печера Рай у Польщі

Вхід в печеру Рай платний, квиток коштує від 12 до17 злотих (4-5 євро), залежно від сезону, дітям до 4-х років — вхід безкоштовний.

У печеру можна увійти через спеціальний шлюз, який захищає внутрішній мікроклімат від впливу зовнішніх факторів. Перший пункт — Комора Встемпна (вступне приміщення), а відразу за нею — найбільший зал печери, званий Саля Зломіск (зал уламків). Величезні валуни давним-давно відірвалися від печерного зводу і на протязі багатьох тисячоліть покривалися напливами. Серед усього цього мальовничого безладу гордо красується чудовий напівпрозорий стовп — так звана «Арфа».

Печера Рай у Польщі

Печера Рай у Польщі

Печера Рай у Польщі

Печера Рай у Польщі

Пройшовши через довгий вузький коридор в Салю Колумнову (колонний зал). Цікаві скельні утворення, за формою і кольором нагадують то жаб, то східні пагоди, то перлинні розсипи, мирно лежать в невеликих калюжках. Всі ці «чудеса» штучно підсвічуються і відкидають моторошні тіні. Видовище, звичайно, не для слабкодухих.

Проходимо через місток у Сталактитовий зал, Високому залі можна порозглядати сталагміти (це ті, які ростуть знизу вгору).

Тут маршрут добігає кінця. Отже, весь 180-метровий маршрут можна пройти за 45 хвилин від початку до кінця.

Печера Рай — вражаюча! Сталактити і сталагміти за тисячоліття створили такі незвичайні конструкції, що важко повірити в природне походження цих чудес. Печеру щорічно відвідують більше 100 тисяч туристів з усього світу. А виявлена була вона зовсім випадково. У 1963 році на неї натрапили парочка жителів довколишнього села.

Печера Рай у Польщі

Печера Рай у Польщі

Печера Рай у Польщі

Печера Рай у Польщі

Пізніше, під час археологічних досліджень, в Раї були виявлені сліди печерної людини (близько 60 000 років до нашої ери) і чудово збережені останки стародавніх ведмедів і мамонтів. З 1970 року Печера Рай відкрита для громадськості.

У печері існує суворе правило — ніяких фотоспалахів! Справа в тому, що Печеру Рай облюбували кажани, для яких будь-яке яскраве світло стане сигналом до негайної евакуації. Але спалахи фотоапаратів розбудять не тільки кажанів. Вони можуть так само спровокувати зростання лишайників, що, в свою чергу, порушить мікроклімат Раю.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,616