Відпочинок у Європі

Goldwasser. Лікер золота вода

Goldwasser (золота вода) — найпопулярніший сьогодні напій, який представляє собою унікальне поєднання алкоголю, різних трав і спецій, золота, легенд та історії Гданська. Хоча найбільшу популярність напій Гданська придбав тільки в наші часи, його історія включає в себе принаймні чотири століття чудової історії міста над Мотлавою і, зокрема, його «золотого століття».

Goldwasser

Goldwasser

В кінці XVI століття в Гданськ прибув вигнанець з Нідерландів, який шукав притулок в країнах Балтії від перенаселеності і релігійних переслідувань у своїй країні. Його звали Амвросій Вермоеллен і імовірно він був членом радикального крила протестантизму, яке особливо сильно переслідували Контрреформацією.

Він привіз до Гданська рецептуру декількох напоїв, які повинні були на довго увійти в Гданьську кулінарію. Амвросій оселився в Гданську і почав виробництво лікерів, серед яких, крім «золотої води» були інші, такі як Курфюрстендамм, Поммеранзен і Крамбамбулі.

Нащадки Амвросія згодом відкрили лікерний завод на вулиці Широкій, фасад якого був прикрашений статуєю лосося. Риба стала символом і дала назву родинної компанії. Der Lachs — тобто Лосось — швидко став магнатом на гданському алкогольному ринку, а слава його продукції незабаром перетнула кордони держав.

Найбільший інтерес, можливо через наявність в рідині шматочків золота, викликав звичайно Голдвассер. Лікер, який протягом багатьох років і століть став напоєм майже легендарним, хоча б тому, що його виникнення пояснює легенда, що повторюється до тепер.

Незважаючи на досягнення голландського іммігранта, люди поступово стали говорити про те, що Голдвассер був створений за участю самого морського бога Нептуна, і, звичайно, того, який, стоячи на фонтані, протягом кількох століть є окрасою Довгого ринку.

Згідно з легендою, правитель моря, роздратований тим, що в фонтан люди кидали монети, схвилював його води своїм тризубцем, який врізався в золоті монети і розбив їх на шматочки, а вода дивним чином стала смачним лікером. Першим, хто зрозумів, що сталося, був один з купців, який наказав своїм слугам заповнити всі бочки, які тільки можна було зібрати, «водою» з фонтану. Бочки, заповнені золотим напоєм, заховані в глибоких підвалах стали, таким чином, джерелом доходу для нього і для багатьох поколінь його нащадків.

Фірма, заснована Вермоелленом функціонувала в Гданську до кінця II Світової війни, перебуваючи в одному і тому ж будинку на вулиці Широкій з золотим лососем на фасаді. Незважаючи на руйнування під час війни, будинок був перебудований і сьогодні тут працює ресторан, що розвиває традиції цього місця.

Оригінальний Гданський Голдвассер, який виготовляється сьогодні Голландською компанією на основі рецептури XVI століття, можна спробувати майже в кожному ресторані в Гданську, а спробувати його варто, тому що в його смакові знаходяться більше 400 років історії Гданська.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

96 in 0,691