Відпочинок у Європі

Гірськолижний курорт Закопане

Закопане вважається найкращим польським гірськолижним курортом, його ще називають “зимова столиця” Польщі. Цей курорт розташований в 100 кілометрах від Кракова, у прекрасній котловині найвищих гір Польщі – Татр.

Гірськолижний курорт Закопане

Гірськолижний курорт Закопане

Закопане як місто утворилося в 1933 році і з того самого моменту це місто, в якому проживає близько 30 тисяч жителів, вважається найголовнішою туристичною базою всіх Польських Татр.

Закопане знаходиться в міжгірській улоговині між горами Татрами і хребтом Губалувка на висоті 850 – 1120 м над рівнем моря. У 1899 році до курорту побудували залізницю.

У Закопане у Вас буде можливість познайомитися з цікавою культурою місцевих жителів, які звуться гуралами, незвичайні традиції, специфічні звичаї і фольклор яких існує і до цих пір, що передаються з покоління в покоління.

Кожне сезон року змінюється місто по-своєму, надаючи собі якусь пікантність. А ось мода на те, щоб приїхати і добре провести час у Закопане, яка з’явилася ще в XIX ст., не пройде ніколи.

Закопане

Закопане

На головній вулиці Крупувки знаходяться всі великі бари, шикарні ресторани, різноманітні магазини, банки. На інших вулицях міста крім, звичайно ж, готелів і приватних орендованих будинків, є тільки продуктові кіоски або сувенірні лавки.

Корінних жителів Закопане поляки називають Бача, ці люди є об’єктом постійних жартів і всіляких анекдотів, які нагадують популярних чукчів. У неділю і в усі святкові дні, Ви побачите їх на вулицях міста у своїх колоритних національних костюмах. Спілкуються ці місцеві жителі на своєму специфічному діалекті, що представляє суміш польської мови зі ставропольською, що на закуску “приправлена” словацьким.

Опис трас і підйомників Закопане

Період лижного сезону тут починається з грудня і закінчується в квітні. На гору Губалувка веде фунікулерна дорога. Губалувка – це сама ближня і дуже доступна для туристів вершина.

Для молодого покоління туристів в цьому місці є дуже цікавий атракціон, що представляє із себе металевий жолоб, який спускається вниз серпантиновою стрічкою, а по ньому вниз скочуються візки.

Весь принцип катання полягає не в управлінні, а в самому гальмуванні. Внизу санчата кріпляться до підйомника, що тягне їх назад. Простенько, але зі смаком та до того ж ще й весело.

Як дістатися в Закопане

Як дістатися в Закопане

З оглядового майданчика, який знаходиться на мальовничій зеленій галявині на вершині гори, відкривається для погляду чудовий вид на місто. Це найкращий з усіх видів.

Якщо Ви не взяли з собою бінокль або у Вас його немає, то це не біда, тому що у підніжжя на ринку торгують біноклями, а також ще фотоапаратами, різноманітною радянською армійською символікою і іншим.

Якщо у Вас не виникло бажання пройтися пішки в гори, а краще б просто посидіти або полежати на лужку з коханою людиною, при цьому отримуючи величезне задоволення від чудової панорами, то ця вершина ідеально підходить для Вас.

Ще одна канатна дорога веде на Каспрови Верх – це ще одна гірська вершина, доступна для небажаючих підніматися ногами, канатна дорога бере свій початок у містечку Кузня.

Пам’ятки курорту Закопане

У Закопане є багато різноманітних музеїв: музей Татр, музей закопанського стилю ім. Станіслава Віткевича, музей Корнелія Макушинського, музей Яна, музей Природи національного парку Татр та інші.

Закопане

Закопане

Але найголовнішою визначною пам’яткою курорту Закопане звичайно ж є цікаві туристичні маршрути національного парку в літню пору року і прекрасні гірськолижні траси взимку.

Лікування та профілактика у Закопане

Чудовий, дуже м’який клімат добре підходить для лікування таких хвороб як туберкульоз, захворювання органів дихання, алергію, недокрів’я. Тут знаходяться і цілющі мінеральні джерела, басейни.

Якщо вам потрібна віза для відпочинку у Польщі — звертайтеся до нас

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,755