Відпочинок у Європі

Другий закордонний паспорт

Напевно, не всі знають, що законодавство дозволяє отримати другий закордонний паспорт. На відміну від паспорта громадянина України, який видається один раз і безстроково.

Другий закордонний паспорт

Другий закордонний паспорт

Підлягає заміні у встановлених випадках (наприклад, при зміні імені). У разі втрати документ вважається анульованим, замість нього видається новий. Але двох документів одночасно бути не може.

Подібні правила не поширюються на закордонні паспорти. У пункті 3 «Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон …», затверджених постановою Кабміну від 31.03.1995. № 231 (в редакції постанови від 24.03.2004. № 380), зазначено, що у разі здійснення регулярних поїздок в інші країни, при яких необхідно своєчасне оформлення віз, при обгрунтованій заяві громадянинові України може бути оформлено другий закордонний паспорт.

Порядок провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, затвердженого наказом МВС України від 21.12.2004. № 1603, містить порядок видачі другого закордонного паспорта.

При оформленні другого закордонного паспорта в Україні або при одночасному оформленні двох паспортів громадянина, в заяві вказується причина необхідності оформлення другого документа.

При одночасному оформленні двох паспортів заявник повинен додати до кожної з двох заяв копії необхідних документів.

При одночасному оформленні на 40 і 41 позиціях знаків нижнього машинозчитувального ряду закордонних паспортів проставляються символи, відповідно, Р1 і Р2.

Якщо другий закордонний паспорт оформляється після отримання першого, то на 4-й і 5-й сторінках першого закордонного паспорта ставиться штамп, в якому зазначаються серія, номер, дата видачі другого закордонного паспорта, регіональний код. Символ Р2 вноситься в машинозчитувальну зону Другого закордонного паспорту.

У разі втрати або вилучення одного з закордонних паспортів відмітка про це ставиться на 4-й і 5-й сторінках закордонного паспорта, який залишився.

Які можуть бути підстави для отримання другого закордонного паспорта в Україні? У пункті 7 Порядку вказані наступні причини: здійснення пасажирських чи вантажних перевезень, участь у спортивних змаганнях чи концертно-театральних гастролях, підприємницька, туристична чи журналістська діяльність і т.д. Перелік причин не є вичерпним.

Для людей, які люблять подорожувати, два закордонні паспорти це дуже зручно. Знавці знають, що після відвідин Ізраїлю їхати в арабську країну краще з паспортом, у якому немає штампу країни попереднього перебування. Таким чином, поїздки у «ворогуючі» країни з різними закордонними паспортами допоможуть уникнути незручності, неприємностей, а то й небезпеки.

Два закордонних паспорти необхідні людям, діяльність яких пов’язана з численними роз’їздами по світу. Один паспорт віддається на час розгляду звернення про отримання візи, а з іншим можна безперешкодно подорожувати.

Ще один позитивний момент. Іноді сторінки в одному паспорті закінчуються, при цьому документ містить выдкриту візу. Наявність двох паспортів усуває перешкоди. В одному закордонному паспорті пред’являється віза, а інший подається для проставлення штампа.

У відповідності з розмірами оплати за надання послуг органами МВС, затвердженими наказом МВС, Мінфіну, Мінекономіки від 05.10.2007. № 369/1105/336, за внесення відомостей про другий закордонному паспорті стягується плата у розмірі 60 грн. 17 коп.

Статті по темі:

3 Кментарів до Другий закордонний паспорт

  1. Оксана:

    Добрий день! Поможіть, будь ласка, як можна виготовити другий закордонний паспорт? Як правильно подати «обгрунтовану заяву»?

  2. Володимир:

    Доброго дня!Скажіть,будь-ласка,чи можна здати документи на виготовлення закордонного паспорта,якщо термін діючого закінчується через два місяці.Дякую.

  3. оксана:

    чи дійсна страховка якщо зроблений другий закордоний паспорт , а страховка ще дійсна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

101 in 0,688