Відпочинок у Європі

Чому польські продукти дешевші?

У 2012 році східний кордон Польщі перетнуло 11 200 000 українців, білорусів та росіян. Для чотирьох з п’яти опитаних людей, метою візиту були покупки. Сума, яку вони залишили в країні, склала більше 6,6 млрд. злотих.

Чому польські продукти дешевші?

Чому польські продукти дешевші?

З досліджень польського головного центрального статистичного бюро випливає, що українці, білоруси та росіяни витрачають найбільше коштів на будівельні матеріали, транспортні засоби, товари для дому, продукти і одяг. Причиною таких частих покупок у Польщі є низькі ціни, дешевше ніж на батьківщині. Питання тільки, в чому ж причина? Чому ж одяг та інші товари на сході коштують дорожче, ніж у Польщі?

За даними польської газети Gazeta Wyborcza на сторінках щоденника було опубліковано наступне — «Проблема полягає в корупції, яка носить системний характер, і справа зовсім не в організованій злочинності в західному розумінні». Вже за часів Російської імперії була розроблена широко прийнята система хабарів — працівник отримував від держави мінімальну заробітну плату, тому що першим правилом вважалася «хороша надбавка до зарплати» у формі хабарів.

Інші фахівці вважають, що це проблема всієї економіки, яка повинна буде пройти радикальні зміни. Підприємства не можуть піддаватися впливу хабарів. Тільки тоді, коли компанія буде мати рівні шанси на розвиток, ціни в Польщі та на сході будуть збігатися.

Продажі в магазинах падають, це добре помітно в Калінінградській області та в прикордонних регіонах в Україні та Росії. У чому причина такої ситуації? Існує дві відповіді. Трейдери навмисно піднімають ціни по досягненню мети, або змушені це робити через хабарі і грошові кошти, сплачені в обмін на дозвіл на продаж.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,662