Відпочинок у Європі

Чудеса Польщі

Кожна освічена людина повинна знати про сім чудес світу і не тільки. Найдивовижніші прояви природи або творення людини постійно поповнюють нові списки чудес. А сім лауреатів наштовхують на пошуки.

Ельблонгський канал. Чудеса Польщі

Ельблонгський канал. Чудеса Польщі

V століття до н.е. — складено перший список з 3 чудес за Геродотом: храм Богині Гери, дамба на острові (у порту), акведук у вигляді тунелю.

III століття до н.е. — список з 7 — ми чудес: Храм Артеміди в Ефесі, Мавзолей у Галікарнасі, Статуя Зевса в Олімпії, Піраміда Хеопса, Колос Родоський, Висячі сади Семіраміди, Александрійський маяк.

Про чудеса країни з прекрасними озерами і дюнами, чудовими горами і долинами мало хто знає. Відвідавши Польщу один раз і дізнавшись про чудеса цієї держави, вам захочеться шукати культурні спадщини предків і в інших країнах. Адже це так класно!

Список заснований на результатах соціального опитування і за процентним співвідношенням кожне чудо займає послідовно місця з першого по сьоме.

  • Перше місце — Загадка соляних шахт у Величці. Найстаріше місце з видобутку солі з 13 століття по 2007 рік. Соляні стіни камер, виставки скульптур, підземні озера не залишать байдужим жодного туриста. Камера Миколи Коперника існує з 1875 року. Фігура Казимира Великого з’явилася завдяки його указу з видобутку і торгівлі сіллю. Покровителька видобувачів солі Св. Кінга, канонізована Іоанном Павлом II. Її каплиця знаходиться на глибині 101 метр і вміщає безліч релігійних скульптур. Знаменита фреска «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі, її соляна копія. Каплиця висвітлюється соляною лампою.
  • Друге місце — Торунь, середньовічні архітектурні пам’ятники якого внесені до списку ЮНЕСКО. Побувавши в цьому місті, Ви як — ніби повернетеся на декілька століть назад. Церква Успіння Богородиці і ратуша XIII століття, залишки міських укріплень, сторожові вежі не займані другою світовою війною.
  • Третє диво — замок Мальборк — найбільший у світі за площею. Нині чинний музей в готичному стилі був створений тевтонськими лицарями.
  • Четверте диво — Вавельський замок. У замку ви ознайомитеся з побутом польських королів — скарбницею, арсеналом, тронним залом, покоями. Побудований в 11 столітті, а в 16 столітті відремонтований кращими майстрами епохи Відродження. На території знаходиться Собор Св. Вацлава і Станіслава — місце коронації.
  • П’яте диво — Ельблонгський канал. Сотні озер пов’язані 80 км каналу. Побудований в 19 столітті, внесений до списку ЮНЕСКО. Сьогодні використовується в основному для туризму.
  • Шосте чудо — Замосць. Місто Польщі «перлина ренесансу». Збудований за італійською технологією з додаванням польських елементів «ідеальне місто». Занесений до списку ЮНЕСКО, як пам’ятник міжнародного значення з архітектурою високого класу.
  • Сьоме чудо — Ринкова площа Старого міста Кракова. Найбільша площа в Європі 40 тис. кв. м. у часи Середньовіччя. В оточенні вілл, палаців і церков. Сукенніце (ткані ряди) з 13 століття. Площа була центром міжнародної торгівлі.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

92 in 0,638