Відпочинок у Європі

Чехія для туристів

Навіть не віриться, що Чехія — це країна, в якій живуть звичайні громадяни. Чехія схожа на величезний виставковий зал під відкритим небом, до якого кожен день підтягуються тисячі туристів з усього світу.

Празький Град. Чехія

Празький Град. Чехія

Чехія — яскрава країна: милі лялькові будиночки з червоними дахами, незліченна кількість замків, парки, наповнені розмаїттям фарб квітучих рослин.Як правило, навіть ті, хто відправляється у велику подорож з метою подивитися весь світ, і, вирішивши не відвідувати кожну країну двічі, відступають від свого принципу — і з задоволенням повертаються сюди знову. Чехія — країна туристична, де не обов’язково знати мову, щоб зорієнтуватися на місцевості. А якщо хтось і примудрився загубитися, доброзичливі поліцейські з радістю покажуть дорогу. Відпочинок в Чехії не може бути нічим затьмарений.

Чехія — це, в першу чергу, Прага. Навіть за кілька тижнів неможливо подивитися всі визначні пам’ятки в цьому місті. І місяців не вистачить, щоб обійти всі вузькі вулички, вимощені каменем, численні затишні кафе, які тонко передають дух цього старовинного міста.

Кожен сезон в Празі по-своєму гарний, тому потік туристів не зменшується. Численні екскурсії, починаючи від оглядової по місту і закінчуючи відвідуванням музеїв, галерей, пивоварень, по-справжньому цікаві. Екскурсійні тури в Чехію — чудовий шанс почати знайомство з цією дивовижною країною.

Взагалі, історія країни бере початок у IX столітті, і все в Чехії просякнуте духом часу. До речі, в бібліотеці замку Нелагозевес, який належить родині Лобковіц (багато чеських замків знаходяться в приватній власності), знаходиться книга, яка датується саме тим періодом (дев’яте століття).

У Чехії більше 2 тисяч старовинних замків: Детеніце, Карлштейн, Конопіште, Плосковіце, Літомишль та інші, з якими пов’язані різноманітні історичні події.

Вік центру столиці також дивує — йому більше тисячі років. Саме тут змішалися всі архітектурні стилі, але ці готичні вежі та палаци в стилі бароко або ренесансу гармонійно вписуються в вигляд міста. Вулички з невеликими будиночками виляють слідом за Влтавою, слухняно піднімаються й опускаються з-за численних пагорбів.

Той, хто вирішив відвідати Прагу, буде здивованим багатим культурним життям столиці. Тут знаходиться музей іграшки, музей Моцарта, музей скла і музей музики, перераховувати все празькі музеї можна дуже довго.

У цьому місті знаходиться неймовірна кількість концертних і виставкових залів, галерей — відпочинок в Чехії надає величезний вибір культурних заходів та розваг. Тому туристам доводиться нелегко, коли приходить час вирішувати, чому віддати перевагу. До речі, багато відпочиваючих знають, що лікування в Чехії перебуває на найвищому рівні, тому поєднують його зі знайомством з країною.

Прогулянки по старовинних вуличках приємні, час тече неспішно, і навіть не помічаєш, що гуляєш по Празі весь день. Стільки вражень, що людина не відчуває втоми. До речі, в деяких районах повернулися до газових ліхтарів, їх світло робить силуети м’якими і дивовижними.

Складно уявити туриста, який побував у Празі, і не бачив Карлового Мосту.

Міст, довжиною більше 500 метрів, представляє собою справжній музей, на ньому знаходиться 30 скульптур, які почали встановлювати з 1683 року. Згідно з легендою, не тільки дата, а й час початку будівництва моста були ретельно вирахувані астрологами. Ще одна легенда свідчить, що Далай Лама після того, як пройшов по мосту в кінці минулого століття, заявив, що споруда знаходиться в самому центрі всесвіту, тому навколо нього не міститься негативної енергії. Напевно, тому міст так вабить приїжджих.

Невелика європейська країна стала вмістилищем величезної кількості пам’яток. Хто, наприклад, не бажає подивитися на чудо сучасної архітектури — Танцюючий будинок, присвячений великим танцюристам — Джинджер Роджерс і Фреду Астеру! Розповідати можна нескінченно довго, всю цю пишність треба бачити …

Звичайно, кожен чув про знамените чеське пиво. Пивоварень тут багато і пиво в Чехії смачне — давно відомий факт. Але й пити його треба в підходящій обстановці, благо трактирів, барів та інших закладів в країні — хоч відбавляй. Приміром, відомий трактир «У Флеку»: свою популярність він завоював не тільки завдяки тому, що є найбільшим в Європі і складається з 13 залів, а й тому, що має особистий пивоварний завод, який був заснований в кінці XV століття. Щоб спробувати сорт пива «Флековскій Лежак», який тут варять, вам доведеться відвідати трактир, тому що пиво не надходить у вільний продаж, замовити його можна тільки до столу.

Заклад «У Каліха» — ще одна діюча пам’ятка. Саме тут бравий солдат Швейк пропускав кухлик-другий пива, як, втім, і його автор, Ярослав Гашек. До речі, пиво не тільки смачний напій, але ще й корисний для здоров’я: лікування в Чехії на одному з курортів передбачає пивні ванни, пивний масаж і інші процедури.

Чеська кухня дуже різноманітна, і поєднує в собі як національні риси, так і властивості європейської кухні. З національного меню (що зазвичай рекомендують спробувати туристам) можна вибрати часникову або цибульну юшку, тушковану з капустою свинину, смаженого гусака, шунка, і, звичайно ж, незмінні кнедлики.

Те, що в загальних рисах ми розповіли про цю дивну країну — це лише крапля в морі. Варто лише раз побувати в Чехії, щоб полюбити її назавжди.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

102 in 0,748