
Замок Святого Ангела у Римі. Італія
Замок Святого Ангела (італ. Castel Sant’Angelo) – архітектурний пам’ятник, розташований у Римі. Був спочатку гробницею, потім замком, резиденцією пап і сховищем їхніх цінностей і одночасно в’язницею і, нарешті, в наші дні є архітектурним пам’ятником – музеєм.
Історія замку Святого Ангела
Імператор Адріан почав будувати його в 135 р. як мавзолей для себе та членів своєї сім’ї. Завершив будівництво в 139 р., після смерті Адріана, його наступник Антонін Пій.
Мавзолей був подібний етруському тумулусу: на квадратній основі (довжина сторони – 84 м) був встановлений циліндр (діаметр – 64 м, висота близько 20 м), увінчаний насипним пагорбом, а на його вершині скульптурна група – імператор у вигляді Геліоса, керуючого квадригою.
У мавзолеї були встановлені похоронні урни імператорів починаючи з Адріана і закінчуючи Септіміусом Северусом. Потім цю гігантську споруду було включено в побудовані при Авреліанові стіни, що оточують місто, і стали використовувати у військових і стратегічних цілях.
Згідно з переказами, в 590 р., під час епідемії чуми, папа Григорій Великий побачив на вершині фортеці архангела Михаїла, який вклав меч у піхви, що означало кінець лиха, – звідси і пішла назва замок Святого Ангела.
У середні століття замок був з’єднаний з Ватиканом пассетто – це укріплений коридор довжиною близько 800 м, який з’єднує Ватикан з замком Святого Ангела в районі Борго.
Римські папи перетворили його на справжню фортецю: Климент VII в 1527 р. сховався в замку, коли війська імператора Карла V вторглися в Рим. В обложеному замку знаходився в цей час і брав діяльну участь у відбитті атак Бенвенуто Челліні, скульптор, ювелір, автор відомих мемуарів. Кількома роками пізніше він був поміщений в замку як в’язень і зумів зробити неможливе – втекти з в’язниці. За всю історію замку це єдина людина, якій це вдалося.
Будова замку Святого Ангела
Природно, що спорудження, що існує майже дві тисячі років, неодноразово перебудовувалося і його приміщення відносяться до різних епох. Спіралеподібна галерея, яка датується часом Адріана, вела до залу, де знаходилися поховальні урни.
Дворик Ангела отримав таку назву, оскільки в ньому помістили мармурову статую XVI ст., яка до XVIII століття перебувала на вершині замку. Від дворика відходить анфілада середньовічних залів, перебудованих в XVII ст. У залі Правосуддя (Sala della Giustizia) в XVI ст. проходили засідання суду.
У замку є папські апартаменти, дворик Олександра VI, зал Климента VII, зали Климента VIII, лоджія Павла III і лоджія Павла IV; до останньої примикають приміщення, в яких розташовувалася в’язниця. Тут є бібліотека, а також зал Скарбів і Секретний архів. З тераси замку, над якою височіє фігура Ангела, відкривається чудовий вид на місто.
Добавить комментарий