Відпочинок у Європі

Різдво у Польщі

Переддень Різдва — отримав назву Святвечір. Сімейним святом вважаються сам Святвечір і перший його день. У Святвечір прийнято всім збиратися в колі всієї своєї сім’ї або в будинку батьків. До цього дня також прийнято наряджати ялинку. Вся їжа повинна бути пісна. А на вечерю обов’язково готують страви з риби. І звичайно в переддень Різдва всі діти отримають від святого Миколая подарунки.

Різдво у Польщі

Різдво у Польщі

Підготовка до Різдва починається 24 грудня з самого раннього ранку, яка полягає в приготуванні святкової їжі, проведення великого прибирання. Далі вся родина наряджає ялинку, упаковує подарунки для кожного члена сім’ї і гостей, які прийдуть на свято. У Святвечір не прийнято пити спиртного, і їсти м’ясо.

Різдво у Польщі (пол. Boże Narodzenie) є дуже важливим святом у році. У Святвечір за святковим різдвяним столом, як правило, збирається разом вся сім’я, а на наступні дні — це 25 і 26 грудня сім’я запрошує на обід або вечерю своїх найближчих друзів. Ніхто не повинен бути забутим, тому запрошують ще на сімейну вечерю знайомих самотніх людей.

Для поляка різдвяна ніч — ніч чарівництва. У таку ніч, за повір’ям, відбуваються самі незвичайні речі. Наприклад, тварини можуть почати розмовляти людською мовою. Особливі різдвяні традиції, які пережили століття: на різдвяному столі кількість страв повинно бути не менше 12; на різдвяному столі зайва тарілка призначена для самого Ісуса Христа або гостя нежданого; під різдвяним столом невелика кількість пучків сіна (служить пам’яттю про Віфлеємську печеру).

Різдво у Польщі традиційно святкується 25 грудня. Перед початком Різдва йде піст, який отримав назву адвент і триває аж до святої вечері. Вігілія в Польщі називають святу вечерю. У костелі ставиться шопка — це невеликий дерев’яний будиночок з солом’яною стріхою. У цьому будиночку робляться яселькі для новонародженого Ісусика. Поруч з шопкою розташовується драбинка, що служить для опускання день за днем статуетки маленького Ісусика. Статуетку кладуть у ясельки тільки 24 грудня.

У пісні дні в костьолі відбуваються служби, які називаються рорати, під час служби звучить орган. У костелі ставляться ялинки, з ялинковими іграшками та гірляндами. Сам костел дуже красиво прибраний.

Після закінчення служби вся родина збирається на святковий сніданок, а потім знайомі і родичі ходять весь день один до одного в гості. Також можна бачити, як вулицями міста йдуть діти, що показують театралізовані виступи про Різдво, яких називають вертепи. Вертепи запрошують в будинок, для перегляду їхнього виступу, а також пригощають солодощами та цукерками.

Далі весь різдвяний, святковий тиждень поляки ходять в гості один до одного, п’ють чай з різною смачною випічкою, дивляться дитячі казкові вистави, а також відвідують хворих і бідних.

Статті по темі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 in 0,727